Kate Moss w roli architekta wnętrz. Jak poradziła sobie modelka?

Kate Moss to niekwestionowana ikona w świecie modelingu. Modelka postanowiła niedawno sprawdzić się w roli… architekta.

Wraz ze studiem Yoo, założonym przez jej przyjaciela Johna Hitchcoxa zaprojektowała wnętrza domu Barnhouse. Willa znajduje się nad jeziorem  w urokliwej wsi nieopodal miasta Cotswolds. Jest warta 2,5 miliona funtów, posiada 5 sypialni, przestronny salon z kuchnią oraz basen.

Do budowy domu wykorzystano charakterystyczną dla angielskiego krajobrazu cegłę oraz drewno. Nowoczesnego charakteru nadają mu ogromne przeszklenia oraz duży, dwuspadowy blaszany dach.

Kate Moss uwielbia eklektyczne wnętrza i w takim też stylu postanowiła urządzić te niezwykłą posiadłość. Jest to jedna wielka mieszanka stylów, sypialnia jest minimalistyczna, biała, z zaakcentowanymi dodatkami, z kolei salon jest bogaty w kolory i faktury. Kate Moss podsumowuje: Jest tam trochę lat 70., trochę lat 20., trochę 60. – wszystkiego po trochu!

Modelka przyznaje, że z właścicielem studia poza przyjaźnią łączy ich miłość do angielskiego krajobrazu, więc gdy zobaczyła okolicę, w jakiej zlokalizowany jest dom od razu zgodziła się zostać częścią zespołu projektowego.

To nie pierwsza tego typu kolaboracja na świecie. W roli architektów swoich sił próbowali już min. Lenny Kravitz i Pharell Williams.