Minimalistyczny zestaw do kawy. Sposób na idealny poranek!

Sucabaruca to ceramiczny zestaw do kawy zaprojektowany przez włoskiego projektanta Luca Nichetto oraz Rosjankę Lerę Moiseevą. Po raz pierwszy przedstawiono go na wystawie w galerii Mjolk w Toronto.

Zestaw składa się z trzech filiżanek, dzbanka, flitra i zasobnika wykonanego z kanadyjskiego drewna klonowego. Pomysł na projekt zrodził się podczas spotkania z właścicielami galerii Mjolk: Johnem Bakerem i jego żoną Julią Daousti już we wrześniu 2013 roku. Projektant przyznał, że od razu wpadł na pomysł zaprojektowania zestawu do kawy, który pozwoli na zaparzenie napoju w sposób tradycyjny dla krajów skandynawskich i Północnej Ameryki.

Wszystkie elementy są ręcznie grawerowane i dostępne w czterech kolorach: białym, szarym, niebieskim i różowym. Prototyp zestawu został wykonany przez znanego kanadyjskiego artystę ceramiki Alissa Coe. Dodatkowo w procesie produkcji zestawu uczestniczyło jeszcze kilka pracowni i firm z Europy. Jak zaznaczył Nichetto, ta międzynarodowa współpraca dała mu energię do dalszej pracy niczym kubek mocnej kawy.

zdjęcia: Mjolk