Niewielka kawalerka przy wrocławskim Placu Kościuszki.

Stylowa, w pełni umeblowana kawalerka przy Placu Kościuszki o powierzchni 21,6 m2 znajdująca się na ostatnim piętrze monumentalnej kamienicy z lat 50. XX wieku przy Placu Kościuszki – uznawanego za najpiękniejszy plac we Wrocławiu.

Mimo niewielkiego metrażu kawalerka przy Placu Kościuszki ma bardzo przemyślany układ i jasno wydzielone strefy – dzienno-wypoczynkową oraz sypialnią, osobny przedpokój i łazienkę z wygodną kabiną prysznicową. Zdecydowanego uroku i klasy dodaje mu ciekawie zaaranżowany kącik z drabinką prowadzącą do okna dachowego oraz kameralnie usytuowanym miejscem do pracy. Całość została zaprojektowana i wykończona z dbałością o najmniejsze detale co sprawia, że mieszkanie ma unikalny klimat – prawdziwa oaza spokoju w sercu miasta. Plusem jest także ulokowanie okna od strony podwórka, dzięki czemu mieszkanie jest ciche i daje dużo prywatności.


W lokalu znajdują się nowe meble kuchenne, stylowy stolik kuchenny, pojemna szafa z lustrem, łóżko oraz wszelkie niezbędne (nowe) sprzęty: pralka, lodówka, płyta ceramiczna z piekarnikiem. Cena obejmuje wszystkie widoczne na zdjęciach meble – jednym słowem mieszkanie jest gotowe do wprowadzenia i nie wymaga żadnego dalszego wkładu finansowego. Powierzchnia całkowita wynosi 27 m2, natomiast z uwagi na skosy, jako powierzchnia użytkowa liczone jest 21,6 m2. Ogromnym atutem są bardzo niskie koszty eksploatacji na poziomie 170 zł (w tym uwzględniony jest już również fundusz remontowy) oraz ogrzewanie miejskie. 

Kamienica powstała w latach 50 XX w. w ramach projektu Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej (KDM) – największej inwestycji mieszkaniowej tamtych czasów. Ówczesne gazety pisały, że KDM będzie podkreślać “wielkomiejskie oblicze miasta”, a przez niektórych współczesnych architektów została nawet określona „salonem miasta”.

W ramach ciekawostki należy dodać, że Plac Kościuszki wraz z KDM, jako układ urbanistyczny, zostały wpisane do rejestru zabytków oraz zostały objęte ochroną parku kulturowego. Do mieszkania prowadzi zadbana i schludna klatka schodowa, w ostatnich latach dach przeszedł gruntowny remont oraz zamontowano nowe domofony. Pod kamienicą ogólnodostępne miejsca parkingowe dla mieszkańców.

W sąsiedztwie trzy duże węzły komunikacyjne – przystanek (tramwajowy i autobusowy) Arkady (oraz Renoma) z połączeniami północ-południe, jak również wschód-zachód oraz kawałek dalej przystanek Świdnicka. Dużym plusem jest bliskość parku (przy teatrze lalek oraz fosie), terenów zielonych oraz liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Odległość od Rynku 800 metrów!

Czytaj też: Wrocław | Wnętrza | Kamienica | Mieszkanie | Miasto

 

źródło: materiał prasowy /pośrednik nieruchomości, opiekun inwestycji: Oliwia Walentynowicz (tel.784 000 981) zdjęcia: www.zajaczkowski.eu

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły