Mieszkanie sprytnie zaprojektowane. Ma 45 m kw. powierzchni

Inwestor chciał stworzyć tutaj po prostu przyjemne miejsce do życia. Mieszkanie zostało sprytnie zaprojektowane przez zespół KODO. Ma 45 m kw. i znajduje się w intensywnie rozbudowywanej dzielnicy Warszawy.

Głównym motywem wizualnym wnętrza jest heksagon, który pojawia się na podłodze i elementach dekoracyjnych. W niedużym mieszkaniu udało się połączyć elementy, które dostrzegą fani dobrego designu. Główną rolę gra tu biel, ale stanowi też tło dla ciepłego odcienia drewna i wspomnianych już form heksagonalnych. Te ostatnie widać zwłaszcza w postaci ażurowej ścianki dzielącej strefy funkcjonalne oraz płytek w holu i w łazience.

Architekci projektowali wnętrze z myślą o najmie długoterminowych. Ten czynnik stał się podstawą wyboru tak elementów wizualnych, jak i użytkowych, skomponowanych z myślą o potencjalnych lokatorach – jednej osobie bądź parze.

Projektując wnętrze architekci natrafili na kilka problemów, których rozwiązanie pozwoliło uczynić miejsce lepiej zaprojektowanym.

Rozwiązaliśmy je nietypowo, lecz z pełnym sukcesem – przez powiększenie małej kuchni, wizualne oddzielenie przestrzeni kuchennej od holu czy wygospodarowanie miejsca na owalny stół z krzesłami. W roli podziałów doskonale sprawdziła się lekka ścianka zbudowana z heksagonów – przylega do niej wyspa kuchenna z ciekawą zabudową oraz składane biurko do pracy. To ostatnie podyktowała potrzeba naszych czasów, w których praca zdalna staje się dla wielu standardowym, codziennym zjawiskiem – tłumaczą autorzy projektu.


W mieszkaniu uzyskano dużo miejsca do przechowywania – to ważne, bo pozwala zachować porządek we wnętrzu.

Dzięki połączeniu bieli i beżu mieszkanie jest jasne i przytulne. Barwy te uzupełnia ciepły odcień drewna podłóg oraz elementów zabudowy meblowej. Podobnie sypialnia – manifestuje swój spokój i przytulność. Także w tym pomieszczeniu architekci zrezygnowali ze wzorów chcąc zadbać o uniwersalność aranżacji.

źródło: KODO

Czytaj też: Mieszkanie | Warszawa | Wnętrza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie