Kawalerka w centrum Poznania

Kawalerka w centrum Poznania. Ma tylko 37 m kw.

Sprytna aranżacja małego mieszkania to dla architektów zawsze duże wyzwanie. Kawalerka w centrum Poznania znajduje się przy ulicy Rybaki. Jej wnętrze zaprojektowała architektka Magdalena Blachowiak.

Mieszkanie znajduje się w nowym budynku, jego powierzchnia to 37 m kw. Właściciele chcieli, żeby powstała wyjątkowa przestrzeń, wyróżniająca się na tle innych mieszkań przeznaczonych na wynajem. Magdalena Blachowiak postawiła na klasykę, ale też sięgnęła po lekko nonszalanckie formy oraz kolory, zachowując balans pomiędzy funkcjonalnością, a unikatowym charakterem pomieszczeń.

Kawalerkę wyróżniają jasne ściany ze sztukaterią i wykończenie podłogi na wzór chevron. Dominują tutaj czerń, biel, brudny róż, morska zieleń i beż. Całość uwieńczono meblami i przemyślanymi dodatkami, których część ma już kilkadziesiąt lat.

W części dziennej uwagę przykuwa duża szmaragdowa sofa. W oko wpada tu także oryginalna tapeta z motywem liści palm, która powtarza się w aranżacji całego mieszkania. Na ścianach pojawiły się także retro plakaty. Tuż obok jest aneks kuchenny, ozdobiony czarnymi frontami i złotymi dodatkami. Motyw płytek kuchennych chevron nawiązuje do podłóg, a blat z motywem marmuru koresponduje z innymi detalami wnętrza.

Motywy klasyczne płynnie przenikają się z odważnymi akcentami współczesnego designu. Dopełnieniem całości jest stylizowany stół oraz drewniane krzesła, które w sąsiedztwie głębokiej czerni kuchni, wprowadzają ciepło i ducha miejskich kamienic.

Kawalerka w centrum Poznania


Część prywatną mieszkańców stanowi sypialnia, z której rozpościera się widok na miasto. Sypialnia jest maleńka, ale za to bardzo przytulna. Z kolei łazienkę wyróżniają wielkoformatowe kafle w odcieniu marmuru oraz biała zabudowa, która podkreślona została odważnymi motywami roślinnymi. Architektka zdecydowała się także na minimalistyczne lampy.

Czytaj więcej: Wnętrza | Poznań | Kamienica | Mieszkanie

fot. Radek Słowik (bilbil.pl)