Kawalerka w Poznaniu. Czyli architekci kontra 31 m kw powierzchni

Czy można mieć wszystko, co jest niezbędne do życia na powierzchni liczącej nieco ponad 30 m kw? Zespół Ktura Architekci postanowił zaprojektować kawalerkę. Efekt? Tylko popatrzcie.

Kawalerka zlokalizowana jest w dzielnicy Wilda w Poznaniu. Do architektów zwrócili się właściciele, którzy już dobrze wiedzieli, jak ma wyglądać ich mieszkanie. Miało być jasno, przytulnie i przy tym minimalistycznie. Projektanci ucieszyli się też z wybranej gamy kolorystycznej.

Ucieszyło nas zamiłowanie przyszłych użytkowników do beży i brązów! To naszym zdaniem zdecydowanie niedocenione kolory we wnętrzach, szczególnie przy wszechobecnej szarości, która dominuje nieustannie od lat. Choć nadal kojarzą się źle, beże i brązy to barwy bardzo przyjazne i wdzięczne, w których większość z nas czuje się dobrze – mówią autorzy projektu.

W efekcie powstało wnętrze, którego każdy fragment został dokładnie przemyślany. Przykładem jest tutaj strefa sypialni, która mimo tego, że znalazła się w otwartej przestrzeni, została zamknięta elementami przesuwnymi. To one stanowią najmocniejszy akcent w jasnych tonacjach całości i dobrze komponują się z dyskretną zielenią detalu.
Realizacja projektu rusza jeszcze w tym miesiącu.

Projekt: Ktura Architekci www.kturaarchitekci.pl
Wizualizacje: Patrycja Łajs