Kawalerka we Wrocławiu. To nowy projekt od TTA Studio

Ma tylko 29 m kw. powierzchni. Kawalerka położona jest we Wrocławiu, jej wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni TTA Studio, którzy odpowiadali też za projekt wykonawczy i nadzorczy wnętrza.

Mieszkanie znajduje się w apartamentowcu Witolda 3840, który powstał w miejscu dawnego Głównego Urzędu Celnego i koszarów Zmotoryzowanych Obwodów Milicji Obywatelskiej. To dynamicznie zmieniający się fragment Wrocławia położony blisko rynku.

Projektując wnętrze architekci nie mieli łatwego zadania. Ze względu na małą powierzchnię, projektowi przyświecała zasada maksymalnego zintensyfikowania powierzchni użytkowej, aby stworzyć komfortowe warunki mieszkalne. Celem było stworzenie wygodnej przestrzeni dziennej, kuchennej oraz nocnej.

Dzięki wykorzystaniu przestrzeni pod skosami udało się stworzyć wydzieloną “sypialnię” oraz wyspę kuchenną wydzielającą optycznie strefy funkcjonalne – opisują autorzy projektu.

Wnętrze uzupełniły lustrzane fronty, które maskują kubaturę zabudowy i optycznie powiększają przestrzeń. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na odkryty żelbet na ścianach i sufitach, który nadał wnętrzu nowoczesnego i minimalistycznego charakteru.


TTA Studio tworzy duet architektów: Agnieszka Trebenda Toczydłowska oraz Krzysztof Toczydłowski. Architekci specjalizują się w projektowaniu przestrzeni zarówno prywatnych jak i komercyjnych. W 2020 roku ich projekty wnętrz zdobyły drugie i trzecie miejsce w kategorii Wnętrze Publiczne w Konkursie Wnętrze Roku SAW. Projekty, które zdobyły uznanie Jury to biuro Pod Ciśnieniem we Wrocławiu oraz restauracja Aula, również w tym mieście. O samej restauracji Aula więcej pisaliśmy w 10. numerze magazynu whiteMAD, który jest dostępny TUTAJ.

zdjęcia: Stan Zajaczkowski Photo, źródło: TTA Studio

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Kawalerka | Wrocław | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły