KAWALERKI OD DANIELA LIBESKINDA?

Mieszkalna wieża wyrośnie na Filipinach, w stolicy kraju – Manili. Ekskluzywny apartamentowiec będzie liczył 60. pięter Jego projekt to dzieło światowej sławy architekta Daniela Libeskinda.

Po ukończeniu rodziny wieżowców w Singapurze Libeskind zaczął pracę nad Century Spire. Wielofunkcyjnym budynkiem, który jak obiecuje ma zmienić panoramę miasta jak i całego kraju. Drapacz chmur ma stać się symbolem jego mocy i pozwolić mieszkańcom optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Szczyt budynku zostanie podzielony na 3 oddzielne segmenty, które mają przypominać i symbolizować koronę wieńczącą wieżę. Całość fasady pokryta zostanie półodblaskowymi szybami, a podstawa budynku zwężać się będzie do środka. Taki zabieg pozwoli wygospodarować na niewielkiej działce miejsce na zieleń oraz małą architekturę.

Wnętrza nowego drapacza chmur zaprojektowane zostaną przez Armani/Casa – Giorgio Armani’s interior design studio. Dla mieszkańców obiektu przewidziano: basen, bibliotekę oraz niewielki bar.  Data planowanego zakończenia inwestycji to 2018 rok. Co ciekawe inwestor zamierza  sprzedawać nie tylko apartamenty o dużym metrażu ale również małe kawalerki. (ms)