Kawiarnia Matcha w Poznaniu. Tutaj królują drewno i zieleń

Matcha to nowe miejsce na mapie kawiarnii w Poznaniu. Jej specjalnością jest matcha – zielony japoński specjał serwowany na najróżniejsze sposoby w formie napojów ciepłych oraz zimnych, deserów i ciast.

Nowa kawiarnia znajduje się przy ul. Zwierzynieckiej 30/24. Lokal zrodził się z pasji właścicieli, którzy uwielbiają rozwijać się kulinarnie. Wnętrze lokalu ma o tym przypominać, dlatego projekt powierzono architektom z pracowni mode:lina.

Matcha nieodzownie kojarzy się z naturalnością oraz zbawiennym wpływem na zdrowie i samopoczucie. Te walory oraz charakterystyczny kolor tej odmiany zielonej herbaty stały się głównym motywem aranżacji wnętrza autorstwa poznańskich architektów. Lokal już od samego wejścia przyciąga przestrzenią, w której dominuje zieleń. Projektanci wyposażyli kawiarnię w dużą liczbę półek na stalowych konstrukcjach oraz sufitowe kratownice, aby zapewnić jak najwięcej miejsca na donice z roślinami oraz bluszcz.Półki pełnią też funkcję biblioteki – właściciele to pasjonaci literatury i uwielbiają dzielić się książkami z innymi. Zielony kolor obleka także front głównego baru. Architekci zaproponowali tutaj montaż małych płytek. Dodatkowo zieleń jest głównym akcentem kolorystycznym w toalecie.

Tłem dla dominującej zieleni jest jasne drewno oraz zastany beton konstrukcyjny. Odcień drewna bezpośrednio nawiązuje do akcesoriów tradycyjnie używanych do przygotowania matchy, a wiszące nad stołami lampy dekoracyjne swoim kształtem przypominają miotełki Chasen, niezbędne do prawidłowego spienienia herbaty.

Lokalizacja: MATCHA, ul. Zwierzyniecka 30/24, Poznań

Projekt: mode:linaTM (Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka)

Zdjęcia: Patryk Lewiński (www.facebook.com/lewinskifoto)