Kawiarnia MIEL w Poznaniu. To raj dla fanów minimalizmu

MIEL to nowa kawiarnia, która otwarta została w centrum Poznania. Minimalistyczne wnętrze ma sprzyjać spędzaniu czasu w kawiarni i cieszeniu się smakiem kawy pochodzącej z różnych zakątków świata.

Kawiarnię Miel w Poznaniu otworzyli Magda Zielińska i Mateusz Jankowski. Duet sam opracował projekt wnętrza i zadbał o najdrobniejsze detale. Lokal wcześniej wyremontowano, a jego otwarcie zbiegło się w czasie z zakończeniem przebudowy ul. Św Marcina w Poznaniu. To właśnie przy tej ulicy działa Miel.

Zależało nam, aby było to miejsce do wspólnych spotkań, pracy, nauki, spotkań biznesowych, ale kojarzyło się też z domową atmosferą. Bez zadęcia – opisują koncepcję kawiarni jej twórcy.

W efekcie we wnętrzu pojawiły się klasyczne elementy połączone z nowoczesnymi motywami. W kawiarni znaleźć można marmur, drewno dębowe, beton i stal. Całość jest dość chłodna w odbiorze, dlatego właściciele ocieplili wnętrze stawiając na dodatki w kolorze butelkowej zieleni. Przy stolikach ustawiono ponadczasowy model krzeseł Fameg, które w dużej mierze wykonywane są ręcznie. Świadczy o tym etykieta z imieniem i nazwiskiem twórcy krzesła, które znajdują się na spodzie każdego mebla.

Praktycznie wszystkie elementy wyposażenia wykonane zostały specjalnie dla nas i jest to suma pracy lokalnych rzemieślników – dodają Magda Zielińska i Mateusz Jankowski.

Właściciele zadbali też o jakość serwowanych na miejscu napojów. Celowo wybrali takiego dostawcę kawy, który ziarna kupuje bezpośrednio u mniejszych, lokalnych plantatorów. Dzięki czemu rodzaj dostępnej w kawiarni kawy może się zmieniać w zależności od sezonu. Jak smakuje? Przekonajcie się sami!

fot. bilbil.pl