Kawiarnia Tymianek w Poznaniu już otwarta. Pierwsza taka w całym mieście

Tymianek to kawiarnia rodzinna, która powstała z pasji i miłości do dzieci. To miejsce, w którym rodzice i dzieci mają czuć się swobodnie, a otaczająca ich przestrzeń będzie w maksymalnym stopniu przyjazna.

To pierwsze tego typu miejsce w Poznaniu. Tymianek składa się z kawiarni, sklepu, przestrzeni przeznaczonej do organizowania warsztatów i oczywiście do zabawy. To wszystko architekci z pracowni mode:lina zmieścili na zaledwie 85 m kw. Centralnym punktem lokalu jest kuchnia, w której na oczach rodziców przygotowywane są posiłki specjalnie dla ich pociech. Duża wyspa kuchenna to w rzeczywistości połączenie trzech rożnych funkcji – miejsca do przygotowywania dań, małej kuchni przeznaczonej do zabawy dla dzieci oraz regału na pudełka z niezliczoną liczbą zabawek.

Naturalną konsekwencją połączenia wielu funkcji było wydzielenie komfortowych stref do odpoczynku. Strefy te wyznaczono drewnianymi boksami, które dodatkowo pozwoliły uzyskać odpowiednie warunki akustyczne. Dodatkowo o odpowiednią akustykę dba ściana ze specjalną tapicerką, która działa jak ekran pochłaniający hałas. Najważniejsze jednak, że rodzic w Tymianku może cały czas mieć na oku swoje pociechy nawet podczas posiłku – doskonale służą temu prześwity w ścianach w kształcie domków, które są też idealnym miejscem do zabawy dla dzieci.

Adres: ulica Katowicka 81C, lok. 105

Zdjęcia: Marcin Ratajczak, Katarzyna Kitajgrodzka – Flarra.pl