Kiedy zapada zmrok… sięgnij po designerskie lampy z Polski!

Na co dzień korzystamy z ogólnego oświetlenia. Rozproszone światło równomiernie rozchodzi się po pomieszczeniu i jest przyjazne dla użytkowników. Czasem pojawia się potrzeba zaakcentowania wybranych punktów wnętrza, doświetlenia konkretnych przedmiotów lub stref. Wybraliśmy klika nowości od AQForm, które powinni pokochać wielbiciele dobrego designu.

Potrzeby są różne. Czasem jest to obraz, rzeźba, innym razem kominek czy niewielka komoda. Dobrym rozwiązaniem jest odpowiednio dobrane oświetlenie akcentujące. Najczęstszym wyborem bywają oprawy oświetleniowe typu reflektor, które łatwo kierują snop światła w wybranym kierunku.

Kolejnym rodzajem oświetlenia, którym można budować atmosferę we wnętrzu jest oświetlenie ścienne. Kinkiet pozwoli oświetlić grafikę, obraz czy ramkę z rodzinną fotografią. Ciekawą ofertę oświetlenia znaleźć można wśród polskich producentów. Marka AQForm zaprezentowała kilka nowości.

KARI to oprawy w dwóch wersjach – wiszącej oraz reflektor. To oświetlenie punktowe, które sprawdza się przy eksponowaniu. Plusem tego modelu jest nowoczesne wzornictwo.


Z kolei oświetlenie QRLED mini to dowód na to, że w małej formie drzemie wielka moc! QRLED mini cechuje nowoczesna stylistyka, która korzysta z najnowszych zdobyczy technologii LED i to zaledwie przy 7,5 cm średnicy. Taka oprawa jest skromna i pasuje niemal do każdego wnętrza.


Oprawy GRAPH również intrygują wzornictwem. Oprawy zaprojektowano tak, by cechowała je mocna kreska, która przełamie każdą monotonię.


CAMBER to nowoczesna oprawa ścienna, która powstała po to, aby tworzyć we wnętrzu przyjazny nastrój. Źródło światła w lampie osadzone jest na wewnętrznej stronie obudowy, dzięki czemu światło pada bezpośrednio na ścianę i rozprasza się tworząc intrygujący efekt świetlny.

Nasze zestawienie zamyka SATELLITE. To oprawa stworzona we współpracy z Olimpią Ajakaiye. Dzięki SATELLITE można tworzyć we wnętrzu rozbudowane wzory na ścianie i suficie. Co ciekawe, do lampy można dodać kolejne moduły, które powiększają ją w dowolnym kierunku. Dlatego to użytkownik nadaje jej ostateczny kształt i może określić jej unikalną formę, taką, która najlepiej będzie pasować do jego wnętrza.

źródło: www.aqform.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły