Kiedyś był tutaj bank. Teraz otworzyli klub Moon

Klub znajduje się przy ul. Dlouhá w Pradze w Czechach. Jego wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni Formafatal oraz Machar&Teichman. Publikujemy zdjęcia, które wykonano tuż przed otwarciem klubu wiosną 2019 roku. 

Projektując wnętrze architekci chcieli stworzyć wyjątkowe miejsce, które sprosta największym wymaganiom. Klub Moon powstał w budynku, w którym przed laty pracowali urzędnicy banku. Oryginalne elementy są tutaj doskonale widoczne. Główny hol dawnej placówki zdobi szklany dach, który w ciągu dnia delikatnie doświetla wnętrze. 

Powierzchnia budynku wynosi ponad 740 m kw. Tak ogromną przestrzeń projektanci podzielili na kilka stref, wszystkie zostały specjalnie wyciszone.

Wnętrze zostało specjalnie wyciszone. Ściany pokryto farbami o ciemnym kolorze. Architekci sięgają po takie malowanie kiedy pracują nad projektami z większym budżetem. Kiedy inwestor pragnie osiągnąć określony efekt. Wrażenie luksusu potęgują elementy metalu, ciemnego, palonego drewna, lustra oraz ornament, który pojawia się w kilku miejscach na ścianach. Architekci bawili się tutaj intensywnością barw oraz światłem i cieniem.

Główną częścią klubu jest centralnie umieszczony bar. To on nadaje klimat wnętrzu i wyznacza wizualny rytm pozostałych części obiektu. Projektanci oznaczyli bar świetlną, okrągłą poświatą, która znalazła się tuż nad nim. W lustrzanym suficie delikatnie odbijają się duże okrągłe lampy oraz metalowe szafki. Odbicie ma przywodzić na myśl rozgwieżdżone nocą niebo.

Oryginalnym elementem jest tutaj podłoga. Projektanci odświeżyli drewniany parkiet, który przypomina o dawnej, administracyjnej funkcji miejsca.

zdjęcia: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)