Bata

Kiedyś robili tu buty. Nowoczesny loft w dawnej fabryce Bata

Fabryka butów Bata to czeska potęga. W mieście Zlín, jeden z dawnych fabrycznych budynków zmieniono w nowoczesne lofty.

Mieszkanie powstało na ósmym piętrze dawnej fabryki. Z ósmego piętra rozpościera się genialny widok na zielone centrum. Futurystyczne wnętrze to dzieło architektów z pracowni petrjanda/brainwork. Projektując wnętrze architekci inspirowali się miastem. Chcieli, by loft wypełniły elementy o nowoczesnych kształtach, które będą korespondować z industrialnym otoczeniem.

Apartament podzielony został na kilka stref. Jego łączna powierzchnia wynosi 156 m kw. Najwięcej miejsca zajęła strefa dzienna. Jej centralną część wypełniła futurystyczna instalacja o jasnym kolorze, która zdaje się otaczać skryty aneks kuchenny. Salon jest mocno przeszklony, to właśnie przebywając w tym miejscu domownicy mogą się cieszyć panoramicznym widokiem. Tuż obok kuchni znalazło się wejście do dwóch sypialni oraz łazienki.

Bata


Ciekawie prezentuje się łazienka. Projektanci urządzili ją na górnym poziomie loftu. Od części dziennej łazienkę dzieli tylko tafla szkła. Szyby można wyciągnąć i w ten sposób cieszyć się jeszcze lepszym widokiem.

Czytaj też: Mieszkanie | Ciekawostki | Czechy | whiteMAD na Instagramie

Bata – zdjęcia: BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)