Kieliszki w dłonie! Poznajcie kolekcję lungo od Martyny Piaściak

Długie wieczory spędzone przy stole w doborowym towarzystwie to cenny czas, który mógłby trwać bez końca. Do tego przyda się odpowiednia zastawa. Prezentujemy serię szklanych naczyń, które przygotowała Martyna Piaściak, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

To, co zatrzymuje nas przy stole to nie tylko bliscy nam ludzie, ale też pełne talerze i szkło. Kolekcja lungo stawia na prostotę i brak zdobień, ponieważ jest tłem wydarzeń, nie gra głównej roli, ale jest sprawcą zamieszania, gromadzi ludzi wokół stołu. Lungo ma przywodzić na myśl długie letnie wieczory, pozytywne emocje, wibracje opowiadanych historii, a swoją formą, wydłużonym dnem pozwala dłużej delektować się napojami. Lungo oznacza po prostu dłużej, dłużej przy stole, dłużej razem.

Kolekcję lungo zaprojektowała Martyna Piaściak. Projektantka obecnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Martyna współtworzy grupę projektyp, która w zamyśle ma w przyszłości być przekształcona w studio projektowe. Pracując nad projektami Martyna stawia na prostotę i analizę procesów użytkowych.

Lubię inspirować się przyszłością i emocjami, zastanawiać się, co czują użytkownicy, stwarzać wrażenie spokoju i czystości – zdradza Martyna Piaściak.

Jak podoba się wam jej kolekcja?