Kinomural ogłasza OPEN CALL dla artystek i artystów z całego świata

Czy Kinomural, który rozświetli Wrocław, może sprawić, że miasto stanie się scenerią jak z filmu science fiction? Bajki robotów – to hasło szóstej edycji wydarzenia i jednocześnie temat tegorocznego naboru OPEN CALL. Artyści i artystki ponownie mogą dołączać do programu i zgłaszać swoje prace do 7 maja.

Wyobraź sobie miasto, którego budynki ożywają po zmroku, zamieniając się w ruchome obrazy. Ściany jako gigantyczne ekrany, mające 300 metrów kwadratowych, a czasem więcej, tworzą mocny wizualnie, artystyczny labirynt pomiędzy budynkami i uliczkami…

Wrześniowy Kinomural to jedno z niewielu wydarzeń w Europie, które pokazuje aż tak duży przekrój artystów i artystek sztuki nowych mediów i tym samym pozwala publiczności obejrzeć ich prace “na żywo”, poza przestrzenią internetu.

Wideorelacja 2023 [kliknij tutaj]

Kinomural to nowy format dla sztuki

Tworzysz formy filmowe, wideo-arty, animacje, instalacje audiowizualne? Jeśli chcesz dołączyć do programu Kinomuralu, zgłoś swój projekt w ramach naboru OPEN CALL. Prace mogą być stworzone na tę okazję specjalnie bądź też być wcześniejszym dorobkiem artystki lub artysty. 

Z roku na rok OPEN CALL cieszy się coraz większym zainteresowaniem artystów z całego świata, co bardzo nas cieszy i upewnia, że warto ponownie ogłosić poszukiwania, które właśnie wystartowały. Najlepsze zgłoszone prace pokażemy na dwustumetrowej ścianie przy ulicy Ołbińskiej – w całości poświęconej na przegląd projektów twórczyń i twórców wyłonionych w naborze. W tym roku także trójka najlepszych artystów otrzyma nagrody finansowe. –  zapowiada Bartek Bartos, dyrektor Kinomuralu. – Tegoroczna, już szósta edycja wydarzenia przyniesie kilka niespodzianek dla naszej publiczności, mamy nadzieję zaskoczyć jeszcze mocniej i jeszcze bardziej.


Organizatorzy wydarzenia czekają na kinomuralowe artystyczne wizje wokół tematu Bajek robotów. Dawno, dawno temu… tak kiedyś rozpoczynały się nasze, ludzkie bajki. Czy roboty będą zaczynać swoje bajanie tak samo? – to jedno z pytań, które w tym roku kieruje w swoim tekście do artystek i artystów Bartek Bartos. Więcej przeczytasz tutaj.

Spośród wszystkich zgłoszeń, do 30 maja zostaną wybrane prace, które w tym roku zostaną zaprezentowane w postaci wielkoformatowych projekcji na jednej ze ścian budynku wrocławskiej historycznej dzielnicy. Dodatkowo wszystkie prace wyłonione w naborze wezmą udział w konkursie – każdy ma więc szansę na wyróżnienie i nagrodę w wysokości 3.000 zł. Jak aplikować? Regulamin, kalendarz, techniczne wytyczne dostępne są na stronie.

Kinomural
wrzesień 2024
www.kinomural.com

Organizator: Fundacja Kinomural
Mecenas Konkursu: OKRE Development
Mecenas Wydarzenia: Miasto Wrocław
Zespół kuratorski naboru OPEN CALL: Piotr Bartos, Bartek Bartos

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Sztuka | Kultura | Wydarzenia  | Grafika | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie