materiały prasowe

Klasyka w nowym wydaniu. Seria mebli od Gazzda

Polacy zaczynają nudzić się meblami z dużych, sieciowych sklepów i sięgają po te produkowane na mniejszą skalę. Naprzeciw temu zjawisku wychodzi marka Gazzda.

Meble Gazzda wykonane są z naturalnego dębu, a więc z jednego z najbardziej trwałego rodzaju drewna. Mimo wytrzymałości, wszystkie elementy kolekcji sprawiają wrażenie lekkich, między innymi za sprawą charakterystycznych nóg, które wyglądem nawiązują do stylistyki lat 70.

Inspiracja wspomnianą dekadą nie przekracza jednak niebezpiecznej granicy – meble budzą jedynie skojarzenie, są minimalistyczne i nie dominują przestrzeni.

Nowa kolekcja mebli Gazzdy jest już dostępna w DADO DESIGN. Ena to linia prostych, dębowych mebli w skandynawskim stylu, z charakterystycznymi białymi frontami. Ciekawy jest stół LINN, po którego blacie można pisać kredą. Z kolei kolekcja Fawn zadowoli wszystkich tradycjonalistów, bowiem przywodzi na myśl jednocześnie design szalonych lat 70. i solidne, ciężkie szafy i kredensy charakterystyczne dla 20-lecia międzywojennego.

Meble na żywo zobaczyć można w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie.