mieszkania w Poznaniu

Klasyka w nowym wydaniu. Zaglądamy do mieszkania w Poznaniu

Wnętrze mieszkania w Poznaniu zaprojektowała architektka Aleksandra Sowińska prowadząca autorską pracownię a.studio. W środku znaleźć można meble w stylu vintage, które umiejętnie połączyła z nowym designem.

W środku jest jasno, czysto i przytulnie. Powstało minimalistyczne wnętrze, w której czuć romantyzm i delikatność. Mieszkanie zdobi wiele dodatków, które z jednej strony są eleganckie, a z drugiej odnajdą się w nim fani prostych form. Projektantka zachowała tutaj równowagę między absolutnym minimalizmem, funkcjonalnością i detalami. Jedną ze ścian zdobi plakat Szymona Brodziaka – mistrza fotografii czarno-białej, które wpisuje się w tę równowagę. W pomieszczeniach całość projektu dopełniają delikatne w dotyku welurowe zasłony.

Głównym akcentem wizualnym strefy dziennej jest lampa Constance Guisset dla Petite Friture, obok której nie sposób jest przejść obojętnie. Ta ponadczasowa elegancka forma wypełnia wnętrze i wpływa na jego odbiór przez mieszkańców. Mocny akcent jest również w sypialni. Projektantka zaproponowała tam mocną tapetę z flamingami zaprojektowaną przez WonderWall Studio. To właśnie sympatyczne różowe flamingi wypełnia uwagą całą sypialnię i stają się elementem kontrastującym ze spokojem tego pomieszczenia.

mieszkania w Poznaniu


Architekt Aleksandra Sowińska specjalizuje się w projektowaniu wnętrz prywatnych i komercyjnych. Projektujemy wnętrza znajdując równowagę pomiędzy oczekiwaniami, a możliwościami. Wszystko po to, aby stworzyć przestrzeń estetyczną i funkcjonalną z precyzyjnie dobranymi detalami, ponieważ to właśnie detale tworzą charakter. Doskonale rozumiemy, jak ważny jest projekt mieszkania – mówi Aleksandra Sowińska. Zaprojektowane mieszkanie w Poznaniu jest dowodem na to, jak te założenia projektantka realizuje w praktyce.

Czytaj też: Mieszkanie | Poznań | Minimalizm | Wnętrza

fot. Radek Słowik (bilbil.pl), źródło: Aleksandra Sowińska Studio (asowinskastudio.pl)