Klienci płacą za drugi obiad i paragon zostawiają na tablicy. Dla głodnych i biednych

Pracownicy Baru Jedzonko wpadli na pomysł, aby skutecznie pomagać głodnym i najbiedniejszym klientom. Od kilku dni osoby, które odwiedzają bar mogą wykupić drugi posiłek i opłacony paragon powiesić na specjalnie przygotowanej do tego tablicy. Potrzebujący przychodzą i wybierają co mogą zjeść.

Bar Jedzonko znajduje się we Wrocławiu przy ul. Nenckiego 127. Pomysł na nietypową akcję z dzieleniem się jedzeniem to pomysł klientów lokalu, którzy podpatrzyli podobne wydarzenia w zachodnich krajach. Inicjatywa doskonale przyjęła się w stolicy Dolnego Śląska. Mimo że akcja działa dopiero od kilkunastu dni to tablica korkowa zdążyła szybko zapełnić się paragonami.

Posłuchaliśmy ludzi, którzy sami nam mówili, że widzieli podobne rozwiązania za granicą i chcieliby pomów w taki sposób tutaj. Akcja powstała kilkanaście dni temu, ale tablica ciągle jest zapełniona, mimo że potrzebujących pomocy pojawia się u nas coraz więcej – powiedziała dziennikowi Fakt Agnieszka Wójtowicz z Baru Jedzonko.


To prosty i skuteczny sposób na pomaganie. Co kupują klienci osobom potrzebującym? Ceny zestawów obiadowych zaczynają się już od od kilkunastu złotych. Te bezmięsne są nieco tańsze. 

fot. Bar Jedzonko

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły