Alberto i Maite, którzy są wieloletnimi fanami Masquespacio nie wyobrażali sobie zaprosić do współpracy innego studia projektowego. W ten sposób w niewielkim mieście L’Alcudia powstała jedna z najciekawszych klinik dentystycznych na świecie.

Hiszpańskie studio Masquespacio postawiło na żywe kolory, takie jak turkus, który daje poczucie czystości i sterylności, natomiast złote i ciemnogranatowe akcenty dodają mu wyszukanego stylu. Najciekawszym elementem projektu jest witryna przy wejściu do kliniki. Wykonana została z 2884 drewnianych paneli, które tworzą wielki uśmiech witający pacjentów. Architekci tak wpsominają projekt:

Choć od kilku lat skupiamy się na projektach komercjalnych i placówkach medycznych, ten był dla nas wyzwaniem. (…). Nie mogliśmy wykorzystać w nim, charakterystycznej dla nas drobnych dekoracji czy specyficznych akcentów. Musieliśmy dopasować nasz styl, do rodzaju prowadzonego biznesu (…). Wyszło świetnie!

Masquespacio to jedno z najbardziej prestiżowych biur projektowych w Hiszpanii. Są wieloletnimi laureatami takich nagród jak: German Design Award 2017, Hospitality Design Award 2017, czy Wallpaper Design Award “Best Speckle” 2017.