Klocki LEGO dla dorosłych. Dzięki nim pokonasz stres

LEGO znany jest z kultowych klocków, które pozwalają uwolnić wyobraźnię i zbudować niemal wszystko. Niedawno producent wypuścił na rynek nową serię LEGO FORMA, która skierowana jest do osób dorosłych.

Klocki LEGO FORMA mają dorosłym pozwolić spędzać swój wolny czas jak w dziecięcych czasach. Pomysłodawcy chcieli, abyśmy ponownie odnaleźli radość z łączenia elementów i obserwowania, jak pracują jako całość. W najnowszej serii chodzi też o to, byśmy byli bliżej natury, dlatego w zestawie LEGO FORMA prócz standardowych klocków znalazły się też takie o organicznych kształtach.

W pudełku znajdziemy elementy, które umożliwiają zbudowanie szkieletu ryby. Klocki są jak mechanizm, bo powstała konstrukcja porusza płetwami i całym ciałem imitując ruchy prawdziwej ryby. Dodatkowo możemy ozdabiać konstrukcję specjalnymi skórkami, dzięki którym można zmieniać ją w rekina czy w karpia koi.

Z korporacyjnego punktu widzenia LEGO nie zdecydowało się wypuścić serii FORMA w tradycyjny sposób. Dzięki laboratorium LEGO LAB seria FORMA trafiła najpierw na platformę Indiegogo, gdzie fani mogli wspierać projekt datkami. Teraz przyszedł czas na realizację projektu, bo w serii LEGO FORMA zakochało się mnóstwo osób, a pula zebranych datków przekroczyła oczekiwania pomysłodawców o ponad 1000 procent. Cena jednego zestawu to 85 dolarów.

źródło: LEGO