Klub Próżność w Poznaniu. Zabytkowe wnętrza z nowoczesną nutą.

Klub Próżność w Poznaniu zaprojektowany został przez architekta Adama Wiercińskiego, który może pochwalić się kilkoma realizacjami na mapie stolicy wielkopolski. Tym razem poznański architekt zaprojektował wnętrze jednego z klubów, w którym połączył zabytkową, zastaną przestrzeń z nowoczesnymi, geometrycznymi formami. Próżność sfotografował niezawodny PION Studio. 

Autorskie wyposażenie
Specjalnie dla tego miejsca zaprojektowano serię wyposażenia i mebli, które zostały wykonane przez lokalnych rzemieślników. Ponad 50 autorskich elementów wypełniło przestrzeń klubu niczym eksponaty w galerii. W zestawie tych elementów są bary z lustrzanymi frontami, geometryczne żyrandole, hokery ze stolikami powieszone na ścianach, ławy, stoliki, regały czy zwieńczająca korytarz trybuna dla gości. Stalowe konstrukcje o stonowanej palecie barw wykończone są jakościowymi materiałami takimi jak kamień naturalny, szkło zbrojone czy szlifowana ręcznie aluminiowa blacha. Klasyczna elegancja kontrastuje z geometrycznymi formami zaprojektowanych mebli, które zabarwione neonowymi kolorami nadają wnętrzu nowoczesnego, klubowego klimatu.

“Do projektu zaprosiliśmy dwóch lokalnych streetartowców: Somearta i Dumina i oddaliśmy im część ściany korytarza aby wprowadzić jeszcze kolejny styl, który totalnie przełamuje historyczne tło i nasz język projektowy. Za neonowe instalacje odpowiedzialny jest artysta Grzegorz Bibro.” – mówi Adam Wierciński 


Funkcja
Niezbędna funkcja barowo muzyczna została wpasowana w oryginalny podział pomieszczeń, jedynie zaplecze techniczne i toalety wymagały dodatkowych podziałów. Długi, ciemny korytarz z podkreśloną neonowymi pierścieniami sztukaterią prowadzi kolejno do szatni, pomieszczenia vip, toalet i sali koktajlowej, która jest połączona z małą salą taneczną. Ze względu na przeznaczenie miejsca wszystkie okna zostały wygłuszone i zakryte lustrami z ułożonych wąskich pasów co potęguje odbiór zabytkowej przestrzeni skąpanej w neonowych barwach. Sala koktajlowa to jedyne pomieszczenie z dostępem do światła dziennego, w którym centralne miejsce zajmuje oryginalny common table w kształcie okręgu.Przechodząc do sali tanecznej można zaobserwować instalacje ze świetlnych tub nawiązującą do wzoru jodełki podłogowej. Przechodząc przy korytarzowym “shot barze”, nad którym wisi geometryczny żyrandol z kompozycją szklanych kloszy dostajemy się do zabytkowej sali balowej ze sceną o łącznej powierzchni 130 m2. Bogato zdobione wnętrze z oryginalnymi mosiężnymi żyrandolami zostało wzbogacone o nasze stalowe konstrukcje, ceramiczny cokół, który biegnie po obwodzie całego klubu i wielkie lustra, które potęgują wysoką na 6m przestrzeń. Nad sceną wisi neon wskazujący godzinę 23:55, który sugeruje, że czas w tym miejscu się zatrzymał. Wszystko to sprawia, że Klub Próżność w Poznaniu to miejsce, które musi odwiedzić każdy miłośnik dobrej muzyki i jeszcze lepszej architektury.

Czytaj też: Architektura | Polscy projektanci | Wnętrza | Polska | Poznań | Restauracja

źródło: materiały prasowe / Adam Wierciński
powierzchnia: 500 m2 page1image3744064
lokalizacja: Poznań
rok: 2019 page1image3693520
klient: Klub Próżność w Poznaniu
zdjęcia: PION STUDIO

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły