Tu zamówisz projekt i zjesz pyszny obiad. Klubokawiarnia 239 w Poznaniu

W parterze łazarskiej kamienicy, w sąsiedztwie Parku Kasprowicza i Areny w Poznaniu stworzono niezwykłą lokalną klubokawiarnię 239, połączoną z  pracownią architektoniczną trabendo.

Miejsce zostało założone przed trójkę architektów, absolwentów Politechniki Poznańskiej Kasię Stawarz, Ewę Śliwę i Łukasza Nowaka. W 239 serwują śniadania i lunche, a także domowe ciasta i doskonałą kawę.

Przez wiele lat gotowanie było dla nas czynnością, przez którą wyrażaliśmy miłość i troskę o naszych najbliższych, a teraz przenieśliśmy te standardy do miejsca, w którym pracujemy – mówią założyciele.

Przy projektowaniu wnętrz klubokawiarni 239 i pracowni trabendo. rozwiązaniem okazała się projektowa szczerość i uszanowanie kontekstu. Architekci skorzystaliśmy z istniejącego już układu przestrzennego, charakterystycznego dla przedwojennych kamienic.

Chcieliśmy zachować większość istniejących materiałów, jak drewniana podłoga czy stolarka drzwiowa – dodają architekci.

Dodatkowo użyto elementów z odzysku, takich jak konstrukcja baru, a dla kontrastu zdecydowano się wprowadzić współczesne oprawy oświetleniowe oraz meble i dodatki. Właścicielom zdecydowanie udało się uzyskać ciepły i przytulny klimat, zachęcający gości do dłuższych wizyt. Warto dodać, że 239 to przestrzeń stworzona do rozważań o architekturze i kulturze dla szerszego grona odbiorców. Właściciele pragną przybliżyć  swoim gościom znaczenie obcowania ze  sztuką w kontekście życia codziennego i kształtowania lokalnej tożsamości.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły