Kobieta w męskim świecie. Praca dyplomowa Aleksandry Skrzeczkowskiej.

Aleksandra Skrzeczkowska ukończyła studia inżynierskie na kierunku Wzornictwo prowadzone na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Z myślą o kobietach biznesu niebojących się przejąć elementów męskiego stylu i uczynić z nich strój na każdą okazję, pod przewodnictwem doktora Marcina Jędrzaka zaprojektowała kolekcję ubrań stanowiącą podstawę jej pracy dyplomowej zatytułowanej: “Kobieta w męskim świecie – przełamanie konwenansów męskiego stylu”.

“Kobieta w męskim świecie – przełamanie konwenansów męskiego stylu”
Męski świat rządzony przez surowe normy stylu, którego nieodzownym wyznacznikiem jest garnitur. Ubiór elegancki, klasyczny, surowy. Czy my kobiety możemy przejąć te atrybuty i wkroczyć pewnym krokiem do świata rządzonego przez mężczyzn wzbogacając go o naszą delikatną i wrażliwą stronę? Projektantka zaprojektowała trzy ponadczasowe zestawy ubrań oraz płaszcz dla kobiet. Pierwszy projekt stanowi garnitur damski, zaprojektowany tak, aby stał się ponadczasowym rozwiązaniem do pracy, pozwalającym jednocześnie wyeksponować kobiecą stronę.
Drugi zestaw składa się z żakietu i luźnych spodni na mniej formalne spotkanie ze znajomymi poza obowiązkami służbowymi. Ostatnia z propozycji to elegancka sukienka, która będzie idealnym rozwiązaniem na kolacje służbową lub mniej formalne wyjście z przyjaciółmi. Nawiązuje ona linią do stonowanych projektów męskich garniturów.
Dopełnieniem każdej ze stylizacji jest płaszcz przeciwdeszczowy, nadający jej wymiar praktyczny, a jednocześnie harmonizujący z całością kolekcji.
Czytaj też: Portfolio | Moda | Kolekcja | Fotografia | Edytorial

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły