Kokosek Baby Store

Kokosek Baby Store we Wrocławiu. Architekci stworzyli tu dziecięcy raj

Kokosek Baby Store znajduje się przy ul. Dyrekcyjnej 3 we Wrocławiu. Jego wnętrze to dzieło architektów z pracowni mode:lina.

Niewiele jest tak dobrze zaprojektowanych sklepów w Polsce. Właściciele Kokosek Baby Store do współpracy nad wystrojem zaprosili architektów z poznańskiej pracowni mode:lina, brandingiem zajęła się marka Lange & Lange, a za dekoracje odpowiadał Dodoplan.

Projekt wnętrza był dla architektów wyzwaniem. Nieforemny kształt przestrzeni i trzy spore słupy, przecinające środek lokalu… Te niedogodności architekci zmienili w atut. Problematyczny element został wykorzystany tak, aby kreatywnie podzielić przestrzeń zapewniając tym samym dość półek gotowych pomieścić niezliczoną ilość ekologicznych przytulanek, naturalnych kosmetyków, zabawek i ręcznie wykonanych rattanowych mebli.

Aby przestrzeń sklepu była jak najbardziej przyjazna zarówno dla tych starszych, jak i najmłodszych klientów, większość mebli przybrała obłe, organiczne kształty. W centralnej część aranżacji powstał swego rodzaju arkadowy labirynt, który pozwala na płynne przetestowanie wybranych wózków, których pełna gama została wyeksponowana na dużym, regularnym regale na tylnej ścianie lokalu. W centralnej części obłość została zaakcentowana na posadzce w postaci wyspy wykonanej z terrazzo.

Kokosek Baby Store


Projekt wnętrza sklepu Kokosek to odpowiedź projektantów nie tylko na marzenia Inwestorów o stworzeniu najlepszego sklepu dziecięcego w Polsce, ale także na bardzo wysoki poziom wzornictwa starannie wyselekcjonowanych produktów będących w jego ofercie.

Czytaj też: Sklep | Witryna Sklepowa | Dzieci | Wnętrza | Modelina

fot. Patryk Lewiński