Kołdry antyalergiczne – właściwości, zalety i wady

Człowiek powinien spać przeciętnie od 7 do 9 godzin na dobę. To optymalny czas, który pozwala zregenerować organizm po męczącym dniu i dostarczyć energii do realizacji kolejnych celów. Wygodny materac, wzorzyste poszewki czy odpowiednia wielkość łóżka to tylko część elementów, na które należy zwrócić uwagę. Kluczowe są tekstylia, a w szczególności pościel. Czy warto zainwestować w kołdrę antyalergiczną?

Dla wrażliwych na roztocza

Kupujący stają przed dylematem, czy zainwestować w kołdry puchowe czy może lepiej sprawdzą się kołdry antyalergiczne. Warto wiedzieć, że są to dwa rodzaje tekstyliów, które różnią się przede wszystkim wypełnieniem. Kołdry puchowe wypełnione są puchem gęsim lub kaczym. Mają znakomite właściwości termoregulacji, ale nie są wskazane dla osób wrażliwych na kurz i roztocza.

Kołdry antyalergiczne wypełnione są włóknem silikonowym lub poliestrem, które charakteryzują się wysokim czynnikiem termoizolacji. Są bezpieczne dla alergików i można je użytkować cały rok.

Łatwe w utrzymaniu czystości

Jeśli chodzi o sypialnię, higiena i komfort idą w parze. Pościel powinna być łatwa w utrzymaniu czystości i zapewniać należyty komfort podczas snu. Te cechy spełniają kołdry antyalergiczne – można je prać nawet w 60 stopniach, co pozwala o wiele łatwiej utrzymać higienę i na bieżąco wyzbywać się nagromadzonego kurzu i roztoczy.

Kołdra całoroczna – idealna opcja dla oszczędnych

Kołdry wykonane z materiałów syntetycznych doskonale sprawdzają się przez cały rok. Można je użytkować zarówno latem, jak i zimą, ponieważ świetnie utrzymują ciepło, a gdy zachodzi potrzeba – również chłodzą. Kołdry antyalergiczne zapewniają odpowiednią wentylację, pozwalając skórze oddychać. Dobrze odprowadzają wilgoć, nie dopuszczając do przegrzania.

Taka kołdra wielosezonowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób lubiących oszczędzać. Szybkoschnący materiał sprawia, że produkt jest gotowy do użytku w dniu, w którym przeznaczono go do prania. Plusem jest również fakt, że kołdry te można prać w pralce w warunkach domowych. Nie ma potrzeby oddawania ich do pralni, co generuje kolejne oszczędności.

Wygoda i miękkość

Czy kołdry antyalergiczne mają jakieś wady? Jak każdy produkt, ten również ma prawo nie spełniać wszystkich oczekiwań. Co zatem można uznać na minus? Być może będzie to fakt, że syntetyczne wypełnienie kłóci się z ekologicznymi trendami. Te z kolei mają w sobie kołdry puchowe, lecz ich cena bywa zaporowa. Dobrej jakości tekstylia kosztują nawet 1000 złotych. Bardzo korzystnie wypadają na ich tle kołdry antyalergiczne, za które przyjdzie zapłacić o kilkaset złotych mniej.

Pościel przeznaczona dla alergików jest odporna na odkształcenia i zalicza się do jednych z najtrwalszych. Włókna poliestrowe nie wywołują niepożądanych reakcji organizmu, gwarantując spokojny, zdrowy i bezpieczny sen. Kołdry syntetyczne są wygodne i miękkie, dostępne w sprzedaży w wielu rozmiarach. Z powodzeniem można znaleźć idealny model zarówno do pokoiku dziecięcego, jak i do sypialni dorosłych.