Rusza budowa Portu Popowice. Powstanie ponad 2 tys. mieszkań!

To może być największa inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu. Na kilkunastohektarowym terenie, już za 10 lat ma powstać jedno z najciekawszych osiedli w Polsce.

Początkowo inwestycja nazywać miała się Marina Park, obecnie plany zagospodarowania, a także nazwa zmieniły się i tak powstanie Port Popowice. Ma stać się nie tylko jednym z najbardziej prestiżowych adresów we Wrocławiu, ale również jedną z największych inwestycji mieszkaniowych na Dolnym Śląsku. Budowana przez dewelopera Vantage Development S.A. we współpracy z Rank Progress S.A. inwestycja będzie liczyć sobie ponad 2000 mieszkań, a także restauracje, lokale usługowe, własną przystań oraz parki i skwery, które będą ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Port Popowice zajmie tereny między ulicą Białowieską i Wejherowską. O inwestycji mówi się już od wielu lat, jednak jak zapewniają przedstawiciele Vantage Development, projekt jest już na ostanitej prostej: 

Dzięki nowej inwestycji mieszkańcy Wrocławia otrzymają dostęp do nowoczesnej oraz uporządkowanej przestrzeni, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Port Popowice ma być projektem łączącym nowoczesne budownictwo z bogatą historią terenu, na którym powstanie

Deweloper właśnie rozstrzygnął konkurs na przygotowanie nowego projektu architektonicznego, do którego zgłosiło się kilkanaście pracowni, także spoza Wrocławia. Najtrafniejszą propozycję złożyło biuro Majewski Architektura. Projekt nowego osiedla obejmuje ponowne zagospodarowanie terenów między parkami Popowickim i Zachodnim. Cały teren zajmuje powierzchnię ponad 14ha, a jego wartość to niemal 160 milionów złotych. Powierzchnia użytkowa Portu Popowice wyniesie ok. 150 tys. mkw. jednak deweloper nie wyklucza wykupienia sąsiednich 6 ha, które należą do różnych właścicieli. Dominantą inwestycja ma stać się basen portowy, który nawiązuje do historii miejsca i jego roli w rozwoju okolicy:

Nazwa inwestycji nawiązuje do bogatej historii powstałego w XIX wieku portu, który pełnił ważną rolę w przeładunku towarów masowych – głównie kruszywa. Atrakcyjnie położony teren, tuż nad Odrą i w sąsiedztwie Parku Popowickiego i Zachodniego, ma zostać przekształcony w przyjazne osiedle z licznymi funkcjami społecznymi 

Basen będzie otoczony niskimi, dwu-, trzykondygnacyjnymi budynkami przeznaczonymi pod lokale usługowe i gastronomiczne. To właśnie przy dominancie ma tętnić życie nowej dzielnicy.