Kolejne centrum handlowe w Poznaniu. Nie, to nie żart

Podobno królowa brytyjska, jest właścicielką takiej ilości ziem, że może podróżować przez całe Wyspy Brytyjskie tylko po swoich posiadłościach. W podobnej sytuacji jest Poznań. Choć zamiast działek, ma centra handlowe.

Żarty, żartami, ale wróćmy do tematu. To już pewne, że w przyszłym roku w Poznaniu powstanie kolejne centrum handlowe. Po szumnym otwarciu Poznań City Center, a niedawno, gigantycznej galerii handlowej Posnania, myśleliśmy, że era boomu na centra handlowe w stolicy Wielkopolski wygaśnie. Nic bardziej mylnego.

Już we wrześniu 2017 roku, swoje drzwi dla klientów otworzy „Convenience Centre”. Tak właśnie nazywać się będzie nowo powstałe centrum handlu. Znajdować się będzie na Franowie, na działce, gdzie dawniej mieścił się market Carrefour. Sama parcela należy do firmy IKEA. Szwedzki gigant, postawił w tym miejscu już jedną halę, w której dokonuje się odbioru towarów. Jednak sam teren jest na tyle rozległy, że postanowiono otworzyć tam kolejne centrum handlowe. Wewnątrz znajdziemy niemal 40 sklepów, w tym znane sklepy jak Piotr i Paweł czy Media Expert. Dodatkowo, wyższe kondygnacje przeznaczone zostaną pod biura, które zatrudnią ponad 1000 osób.Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, a cała inwestycja kosztować będzie 77 milionów złotych. Jak wy zapatrujecie się na tę wizję?