Dom po drodze od Roberta Koniecznego. Zaglądamy do środka!

W takich chwilach rozpiera nas wielka duma! Polskie biuro projektowe KWK Promes po raz kolejny trafiło na pierwsze strony najważniejszych magazynów architektonicznych na świecie. Dlaczego? Poznajcie Dom po drodze i przekonajcie się sami!

Robert Konieczny to jeden z najwybitniejszych i najbardziej popularnych architektów we współczesnej historii polskiej architektury. Jego dzieła, takie jak między innymi słynna Arka Koniecznego, pojawiały się w najważniejszych czasopismach architektonicznych, a sam Robert Konieczny uchodzi za niekwestionowanego eksperta i jednego z najważniejszych ludzi w świecie architektów. Dziś zaglądamy do jego najnowszego projektu.Dom po drodze to wyjątkowy projekt. Po pierwsze ze względu na lokalizację. Ten jednorodzinny dom znajduje się tuż nad brzegiem rzeki. Wokół niego rozciągają się zielone polany oraz lasy liściaste. Kolejnym elementem jest oryginalny podjazd, który wygląda jak nieregularna, geometryczna wstęga rzucona na trawnik. Zabieg ten powstał w celu wyrównania różnic topograficznych w terenie, a jednocześnie dodał całemu obiektowi nowoczesnego sznytu. Przechodząca przez główną bryłę budynku droga sprawia wrażenie, jakby przebijała się przez budynek na wylot. Stąd właśnie nazwa Dom po drodze!

Sam budynek również robi ogromne wrażenie. Prosta, biała bryła z panoramicznym oknem od strony rzeki jest elegancka, ale wciąż świeża i nowoczesna. Nieregularne wykusze, oraz geometryczne załamania dachu nadają obiektowi charakteru, który idealnie pasuje do potrzeb rodziny.

Architekci z biura KWK Promes zwracają uwagę, że inwestor, pragnął stworzyć coś zupełnie innego. Pierwsze rozmowy w temacie budowy domu odbyły się jeszcze w 2008 roku. Po wielu tygodniach dyskusji i rzucanych przez projektantów sugestii właściciel zgodził się przystanąć na warunki polskiej pracowni.  Dziś właściciel cieszy się nie tylko wspaniałą lokalizacją, ale również jednym z najlepiej zaprojektowanych domów w Polsce. Wielkie gratulacje dla całego zespołu projektowego ze biura KWK Promes.