Kolekcja Color Crush marki Opoczno zdobyła nagrodę Red Dot!

Marka Opoczno zdobyła nagrodę Red Dot Award za kolekcję wielkoformatowych płyt gresowych Color Crush. Kolekcję zaprojektowały: Milena Sinkiewicz, Zofia Trelińska-Jakubczyk i Agnieszka Zapolska.

Red Dot Design Award to jeden z największych konkursów wzornictwa na świecie i bywa określany mianem „Oscarów designu”. W tegorocznej edycji konkursu, ten tytuł przyznano między innymi kolekcji Color Crush, doceniając jej piękno i wysoką jakość wykonania. Nagroda dla Opoczno jest dowodem uznania dla polskiego producenta w kreowaniu nowych trendów oraz inspirowaniu do tworzenia pięknych wnętrz.

Red Dot to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu, uważana za symbol przynależności do wzorniczej ekstraklasy. O „czerwonej kropce” marzy każdy projektant. To, że została przyznana naszej kolekcji Color Crush, to dla nas jako firmy motywujący sygnał o tym, że będąc polskim producentem płytek ceramicznych z ponad stuletnią tradycją, jednocześnie projektujemy nowoczesne produkty na najwyższym poziomie. Do tego miejsca doprowadziły nas liczne zmiany, jakie wprowadziliśmy w obszarze designu i technologii w ostatnich latach. Nowe narzędzia i procesy w rękach zdolnych projektantów z naszego zespołu, zaowocowały stworzeniem najpierw nowych linii produktowych Grand Concept, a następnie przełomowego dla nas produktu Color Crush. Ogromnie się cieszymy, że kolekcja została dostrzeżona i doceniona przez międzynarodowy autorytet w dziedzinie designu, czyli Jury konkursu Red Dot – mówi Agnieszka Zapolska, Dyrektor Marketingu Produktowego i Komunikacji Opoczno.

Kolekcja Color Crush zwraca uwagę na piękno naturalnego kamienia jakim jest labradoryt – minerał ceniony ze względu na swoje metaliczne refleksy, które w najpiękniejszych i najrzadszych okazach prezentują niezwykle szeroką gamę kolorów, w tym odcienie niebieskiego i brązu. Wychodząca w nagrodzonej kolekcji poza schematy interpretacja kamienia naturalnego, to efekt nadzwyczaj starannego procesu projektowego oraz wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

opoczno red dot
autorki kolekcji Color Crush: Milena Sinkiewicz, Zofia Trelińska-Jakubczyk i Agnieszka Zapolska

Podstawą projektu kolekcji są skany autentycznych minerałów. W efekcie wzór Color Crush wyróżnia się melanżem żył, załamań i rozświetleń oraz niezwykłej gry kolorów. Całość tworzy finalnie mocny, spójny rysunek podkreślony wyjątkowym odcieniem granatu. Nagrodzona kolekcja to flagowy produkt Opoczno z serii inspirowanych naturą oraz motywami industrialnymi płyt gresowych Grand Concept.

Czytaj też: Ceramika | Ciekawostki | Polscy projektanci | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe Opoczno