KOLEKCJA LEVI’S ® WIOSNA-LATO 2021 STWORZONA W DUCHU ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Świadomość nieodwracalnych zmian zachodzących w klimacie towarzyszy nam każdego dnia. I mimo, że sytuacja nie wygląda dobrze, wciąż jeszcze możemy wpłynąć na poprawę stanu naszej planety. Dlatego też marka Levi’s®, zaangażowana w ochronę środowiska w nadchodzącym sezonie wiosna-lato 2021 kontynuuje produkcje w duchu zrównoważonego rozwoju.

“Zrównoważony rozwój i odpowiedzialna konsumpcja są dla nas priorytetem w procesie tworzenia kolekcji. Wszędzie, gdzie możemy wdrażamy proekologiczne innowacje, chociażby w zakresie materiałów i procesów, takich tak pozyskiwanie bawełny konopnej czy programów odnawiania odzieży Levi’s® SecondHand i Levi’s® Authorized Vintage. W przeciągu ostatnich 10 lat, od kiedy Levis® stosuje technikę Water<Less® zaoszczędzono ponad 3,5 mld litrów wody.

Chcemy, aby ludzie mogli kupować to, co kochają i cieszyć się tym, jak najdłużej. – mówi Karyn Hillman, Chief Product Officer, Levi Strauss & Co.

Inspirowany naturą sezon wiosna-lato 2021 “Second Nature” prezentuje luźny i funkcjonalny styl, dominujący aktualnie naulicach. W tej kolekcji skupiamy się na zrównoważonych tkaninach, takich jak bawełna organiczna, konopna oraz Tencel, które redukują zużycie wody i energii oraz zmniejszają produkcję odpadów. Jak zawsze program Levi’s® Wellthread® wiedzie prym w dziedzinie zrównoważonej innowacji, chociażby poprzez
wprowadzenie materiału z domieszką konopi (aż 55%!) oraz stosując nowe techniki naturalnego barwienia tkanin.

Jak zawsze program Levi’s® Wellthread® wiedzie prym w dziedzinie zrównoważonej innowacji, chociażby poprzez wprowadzenie materiału z domieszką konopi (aż 55%!) oraz stosując nowe techniki naturalnego barwienia tkanin.

BAWEŁNA ORGANICZNA

Kolekcja męska wiosna-lato 2021 powstanie z certyfikowanej bawełny organicznej. Ekologiczne rolnictwo i systemy uprawy regenerują̨ glebę i zachowują jej żyzność́, redukują zużycie toksycznych pestycydów oraz wspierają podtrzymywanie bioróżnorodności.

Spodnie Levi’s® 501®’93 Straight inspirowane modelem 501® z 1993 r., wykonane z organicznej bawełny dostępne będą w kilku wariantach kolorystycznych, zróżnicowanych pod względem poziomu ich farbowania. Materiał ten wykorzystany będzie także w modelu Stay Loose Pleated crop, czyli nowej odsłonie jeansów z serii Stay Loose z luźnym i swobodnym krojem nogawki i plisą idącą przez środek.

Z organicznej wełny powstaną też spodnie 501® Original, 502 Taper, 511 Slim, 514 Straight i kultowe 527 Bootcut.


BAWEŁNA KONOPNA

Uprawa konopi wymaga mniej wody i pestycydów niż tradycyjnie uprawiana bawełna. Konopie, które wykorzystujemy do tworzenia odzieży pochodzą z upraw nawadnianych wodą̨ deszczową co redukuje zużycie wody. Następnie konopie poddawane są̨ procesom, które likwidują̨ szorstkość́ i upodabniają̨ je do bawełny z wyglądu i dotyku, a wszystko to dzieje się w zrównoważony sposób.

W tym sezonie bawełna konopna znajdzie swoje zastosowanie w kurtkach Surplus Utility, Tailored Trucker oraz w całej gamie koszul Utility Shirts. Marka Levi’s® stale poszerza wykorzystanie bawełny konopnej także w produkcji spodni High Loose czyli modelu z wysokim stanem i luźną nogawką oraz w nowych spodni Loose Cargo inspirowanych stylem utylitarnym ze średnim stanem i luźną nogawką, dołączonych do linii Loose.

W kolekcji męskiej bawełna konopna znajdzie się w całej linii Stay Loose- Levi’s® 551®Z Authentic Straight o nowym kroju inspirowanym Levi’s® 551, oraz w uwielbianych przez wszystkich XX Straight Chino o prostym kroju nogawki. Materiały zostały wykorzystane także w koszuli Wester Shirts i kurtce Trucker dla kobiet i mężczyzn.

TENCEL™

Tencel to miękkie i wytrzymałe włókno pozyskiwane z lasów uprawianych w zrównoważony sposób, stanowiące ekologiczną alternatywę dla wiskozy. Wykorzystywanie
włókien pozyskiwanych z zarządzanych w zrównoważony sposób lasów, upraw i plantacji pomaga chronić stare, różnorodne lasy.

Tencel chłonie wilgoć lepiej niż bawełna, jest bardziej miękki niż jedwab i chłodniejszy od lnu. W tym sezonie miękki i lekki Tencel pojawi się w nowych luźnych krojach dla kobiet, takich jak Tailored High Loose, które mają taki sam stan i objętość nogawki w udzie jak standardowe spodnie High Loose, z tą różnicą, że posiadają
pojedynczą plisę na środku. Tencel został także wpleciony w spodnie Loose Straight ze średnim stanem i prostą, obszerną nogawką, na całej długości oraz High Loose Taper, czyli kobiecy model z wysokim dopasowanym stanem, który delikatnie przechodzi w luźną zwężaną nogawkę. W związku z nadchodzącym ociepleniem Tencel znajdzie się także w nowej linii luźnych krótkich spodenek – High Loose Short i High Loose Bermuda.

Nowe luźne kroje spodni są celebracją klimatu lat 90. Inspirowane aktualnymi trendami, powstały w duchu zrównoważonego rozwoju. Tencel wkomponowany w organiczną bawełnę w linii niedenimowych spodni pojawi się w XX Stay Loose Pleated Chino oraz XX Stay Loose Pleated Chino Shorts, a także w nowej gamie kolorystycznej modelu XX Chino Slim Taper. Tencel znajdzie się w wybranych krojach z platformy Stay Loose oraz w nowych odcieniach indygo w krojach skinny, slim, taper takich jak 510 Skinny, 511 Slim i 502® Taper. Tencel będzie także użyty w linii szortów i dżersejowych koszulek, koszuli Cubano Shirt czy spodenek Utility Short.

TKANINY Z ODZYSKU

Ponowne wykorzystanie materiałów to kluczowy element zrównoważonego rozwoju, który coraz częściej wdrażamy do produktów Levi’s®. Sling Bag, torby na ramię czy plecaki stworzone zostały w tym sezonie z ponownie wykorzystanego poliestru, pochodzącego z przetworzonych plastikowych butelek i innych odpadów plastikowych. Czapki Levi’s® Beanies także wykonane zostały z przędzy poliestrowej otrzymanej wskutek recyklingu plastikowych butelek. Sandały Levi’s®, włącznie z męskimi Levi’s® Tahoe i damskimi
Low Cadys Slide, zostały wykonane z ponownie przetworzonej taśmy tapicerskiej i wodorostów.

REPAIR & REIMAGINE
Bez względu na to, czy zatrzymasz swoją ulubioną parę jeansów na zawsze, czy dasz jej drugie życie przekazując komuś innemu, Levi’s® wspiera działania klientów w redukcji odpadów i przedłużaniu życia denimu. W Levi’s® zdajemy sobie sprawę z faktu, że w dokonaniu trwałej transformacji przemysłu odzieżowego potrzeba znacznie więcej niż okazjonalne wplatanie zrównoważonych włókien w produkty.

Model mody obiegowej, tworzący system, w którym trwałe produkty powstają przy wykorzystaniu bezpiecznych, wysokiej jakości materiałów i barwników nadających się do recyklingu to cel do którego dążymy. Istotnym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju, jest też rozpowszechnienie idei odnawiania starych ubrań i nadawania im nowego wyrazu.

Od samego początku produkty Levi’s® projektowane były z myślą o trwałości na lata. Jeśli jednak twoje ubrania Levi’s® uległy zużyciu możesz przynieść je do punktu Levi’s® Tailor Shop w celu odnowienia lub przekształcenia ich w coś zupełnie innego. Bezustannie pracujemy nad tym, aby każdy etap cyklu życia naszych produktów był zrównoważony i w zgodzie z naturą. Nadal będziemy wykorzystywać włókna, które dostosowane są do potrzeb obszarów szczególnie wrażliwych na skutki produkcji materiałów. Z czasem będziemy oszczędzać jeszcze więcej wody, będziemy lepiej zarządzać́ i minimalizować́ emisję dwutlenku węgla oraz wdrażać́ program Screened Chemistry wśród naszych dostawców. Dzięki programom Worker Well-being nadal będziemy wspierać osoby, które tworzą nasze produkty. Wierzymy, że gdy pracownicy są zdrowi, zadowoleni i zaangażowani w pracę, wzrasta produktywność fabryki.

Chcemy nie tylko ulepszyć́ nasze własne programy, które mają pozytywne oddziaływanie na środowisko, ale także zainspirować́ innych do działania na rzecz najbardziej palących społecznych i środowiskowych kwestii dotyczących naszego biznesu, przemysłu i planety. Od tego, w jaki sposób tworzymy nasze ubrania, po to, jak wzmacniamy społeczności na całym świecie. Marka Levi’s® jest zobowiązana do postepowania w odpowiedzialny sposób.

Zobacz również: Edytorial | Moda | Ekologia

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły