Inspiracje czerpie z popkultury. Wybraliśmy nasze ulubione

Kolekcje Suit & Tie stworzone przez Zi Wei Tan to plakaty i grafiki, które swoją symboliką mają kojarzyć się z dziełami popkultury. Artysta ma już na swoim koncie wiele projektów. Przedstawiamy wam trzy nasze ulubione edycje.

Jako pierwszą prezentujemy kolekcję poświęconą ikonom sztuki współczesnej. Wśród nich znaleźć można między innymi odniesienie do dzieł Yayoi Kusamy czy Piet Mondariana.

suittie-0

Suit & Tie of Contemporary Artists otwiera wspomnienie dzieł Sheparda Fairey, kojarzonego z takimi kultowymi obrazami jak plakat “Hope” przedstawiający Baracka Obamę czy plakat “Sold” z Gilem Fulbrightem.

suittie-5bsuittie-5

 

Kolejnym wspomnianym artystą jest Piet Mondarian i jego charakterystyczne obrazy przedstawiające kolorowe prostokąty, które zainspirowały już dziesiątki twórców w tym chociażby Yves Saint Laurenta.

suittie-1B suittie-1

Zi Wei Tan nie pominął również dzieł Keith Haring. Jego street artowe motywy przewijały się w popkulturze niejednokrotnie. Można je spotkać chociażby w piosence Madonny “Into the Groove”.

suittie-4

suittie-3

Ostatnim projektem z kolekcji Suit & Tie of Contemporary Artists jest grafika inspirowana charakterystycznymi grochami stworzonymi przez Yayoi Kusama.

suittie-2B suittie-2

Drugą kolekcją wypuszczoną przez Zi Wei Tana to DiCaprio Suits in Minimalism. Przedstawia ona minimalistyczne grafiki mające kojarzyć DiCaprio z konkretnym filmem i rolą. Pomysł ciekawy i kreatywny, a do tego jest okazją do przypomnienia sobie filmów, które wszyscy dobrze znamy. Potrafilibyście rozpoznać wszystkie filmy, gdyby nie podpisy?

 

Print

Film : Wielki Gatsy

Print

Film : Droga do szczęścia

Print

Film : Złap mnie jeśli potrafisz

Print

Film : Django

Print

Film : Incepcja

Print

Film : J. Edgar

Print

Film : Wilk z Wall Street

Print

Film : Wyspa tajemnic

Print

Film : Aviator

Ostatnia przedstawiana przez nas kolekcja dotyczy sagi Gwiezdne Wojny. Suit & Tie Star Wars zrobiona z lekkim przymrużenia oka, jest nieco humorystyczna ale też kreatywnie łączy symbole z konkretnymi  postaciami.

Poradziliście sobie z dopasowaniem grafik do nazwisk, postaci i tytułów? Dla nas nie było to tak oczywiste jak może się wydawać. Więcej podobnych pomysłów znajdziecie na stronie artysty. Polecamy!