Kolekcja Tattoo Art od polskiej marki MEDICINE

Medicine od kilku lat z powodzeniem współpracuje z polskimi tatuatorami, co zaowocowało niezwykłą kolekcją Tattoo Art – w całości poświęconą sztuce artystycznego tatuażu.

Intensywne kompozycje, ekspresyjna kreska, klasyczny oldschool czy styl neotradycyjny – to główne cechy projektów, które znalazły się na T-shirtach, koszulach, bluzach oraz dodatkach Medicine. Dają one niezwykłą możliwość wyrażania swojej osobowości nie tylko na ciele, ale także na ubraniach. Celebruj swój indywidualizm
i charakter z kolekcją, która pozwoli wyróżnić się z tłumu oraz pokazać Twoje wnętrze.


Prace wykorzystane w kolekcji stworzyło siedmiu niezwykle uzdolnionych tatuatorów, dając różnorodność i niecodzienny styl. Kasia Piątkowska, Tomasz Podleśny, Joanna Zielińska, Marcin Szymański, Monika Mielczarek, Aleksandra Płocidem oraz Piotr Bemben – to za sprawą ich talentu możemy wybierać spośród tak oryginalnych prac. Każdy z tych artystów przeniósł na ubrania Medicine motywy charakterystyczne dla swojego stylu, dlatego Tattoo Art to coś więcej niż tylko ubrania, to także sztuka, która każe się przez chwilę zatrzymać, by zrozumieć jej przesłanie. Dzięki temu linia tworzy razem swoistą galerię sztuki tatuażu.

Więcej o artystach:

Kasia Piątkowska
Tatuowaniem zajmuje się od 6 lat. Prawie tyle samo czasu prowadzi studio Widzimisie Tattoo w Katowicach. Na co dzień pracuje w czerni w technice dotwork, ale od pewnego momentu coraz częściej działa przy neotradycyjnych, kolorowych pracach. Tematyka jej projektów przede wszystkim jest związana z naturą, tą mroczną i łagodną. W jej pracach przeważają motywy roślinne i zwierzęce oraz różne postacie, zwłaszcza wizerunki kobiet.

Tomasz Podleśny
Tatuuje od 2017 roku, stale szukając i rozwijając się w rybnickim Studio INK-OGNITO Tattoo pod okiem Tofiego i reszty świetnej ekipy. Aktualnie obok projektów związanych z tatuażem ilustracje są dla niego odskocznią i kolejną drogą, która daje mu mnóstwo satysfakcji. Stylistycznie stawia na prace czarno-szare z dodatkiem elementów graficznych. Lubi tatuować zwierzaki, czachy, symbole.

Joanna Zielińska
Tatuowaniem zajmuje się od 12 lat, obecnie w Machinarium Tattoo. Ludzka anatomia w połączeniu z luźnymi pociągnięciami pędzla, przypadkowymi liniami i miksem koloru pomarańczowego tworzą dynamiczne formy pozornie niepasujące do siebie. Eklektyzm to jej abstrakcyjne spojrzenie na rzeczywistość.

Marcin Szymański
Marcin Szymański, znany jako Gruby Kruk, to wielokrotnie nagradzany artysta z Kwidzyna. Jego tatuaże wpisują się w estetyczny oldschool. Wyróżnia je gruba i solidna kreska, przyjazny i soczysty kolor, czysta forma i mocne motywy. W nowej kolekcji Tatttoo Art nie mogło zabraknąć tej tradycyjnej kreski, kolorów i wzorów.

Monika Mielczarek
Rysunek towarzyszy jej od dziecka i we wszystkim jest samoukiem. Pracuje w studiu Silesia Tattoo w Tarnowskich Górach. W tatuażu inspiruje się stylem oldschool oraz neotradycyjnym, chociaż też bardzo blisko jej do stylu graficznego i szkicowanego. Jej ulubione motywy to natura – zwierzęta, kwiaty, ale nie zamyka się na jednym temacie. Pracuje w czerni i z kolorem.

Aleksandra Płocidem
Na co dzień zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem tatuaży. Pracuje w krakowskim studiu Tygrys. W swoich projektach często przedstawia sylwetki kobiet, zwierzęta i motywy roślinne. Ostatnio bardzo polubiła rysować węże i smoki, co można dostrzec w kolekcji Medicine. Pracuje głównie pracuje w czarnym lineworku i dotworku.

Piotr Bemben
Pochodzi z Nowej Sarzyny, małego miasta na Podkarpaciu, otoczonego lasami, rzekami, łąkami. Zakochał się w naturze już we wczesnych latach. Stąd też w jego pracach dominuje fauna i flora. Temat natury lubi mieszać z motywami mitologii, baśni, mroku. Dzięki szkole plastycznej rozwijał się również w malarstwie, rzeźbie i grafice warsztatowej.

Zobacz również: Fotografia | Moda | Edytorial | Kolekcja

Foto: Jan Wasiuchnik / Art Faces
Make up i włosy: Aneta Kostrzewa / I like photo
Scenografia: Mateusz Niedzielak
Modele: Kama Ibrom / The Management,
Mikołaj Kajak / Rebel Models
Producent: Zuza Wodoracka,
Mikołaj Jaźwiecki / I like photo
Asystent fotografa: Kacper Żywicki
Postprodukcja: Paweł Milewski / I like photo
Dyrektor Artystyczny: Karolina Stawska / Medicine
Dyrektor Marketingu Medicine: Karolina Tomczy

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły