Kolekcja Tattoo Konwent od polskiej marki Medicine

Rdzeniem marki Medicine Everyday Therapy jest grafika oraz szeroko zakrojone współprace artystyczne. Na tkaninach z metką MEDICINE pojawiają się w efekcie oryginalne wzory  i nadruki autorstwa najciekawszych młodych twórców. Baza artystów współpracujących  z marką cały czas się powiększa. Pośród nich znaleźli się między innymi Justyna Frąckiewicz, Dawid Ryski, Marcin Wolski, Patrycja Podkościelny, Michał Mozolewski, Tomek Sadurski i wielu innych.

Artystyczne kolekcje Medicine powstają pod szyldem projektu Collaboration Art, w ramach którego marka podejmuje współprace z artystami i tworzy kolekcje hołdujące sztuce. Misję Medicine najpełniej wyraża Grafika Polska, czyli kolekcja w całości zaprojektowana w Polsce. Brand zaprasza do projektu rodzimych grafików i ilustratorów, wcielając w życie ideę promocji młodych artystów  i propagowanie polskiej sztuki wzornictwa. Do osiągnięcia tego celu wykorzystywany jest także Bank Grafik – specjalne narzędzie w postaci formularza na stronie internetowej Medicine do podejmowania współpracy przy kolejnych autorskich kolekcjach.

Marka nie zapomina także o Sztuce przez duże „S”, sięgając do kanonu dzieł malarstwa światowego i dorobku takich artystów, jak: Dürer, Rubens, Rousseau, Bosch, Kandinsky, Malewicz, Desnoyers i Landseer. Na ubraniach Medicine zagościły również reprodukcje sztuki nowoczesnej w postaci dzieł Basquiata czy Keitha Haringa.

W tym bogatym krajobrazie artystycznych odniesień nie mogło zabraknąć miejsca dla tatuażu. Od kilku lat Medicine wspólnie z Tattoo Konwentem oraz polskimi tatuatorami tworzy kolekcje specjalne, odważnie łącząc modę ze sztuką artystycznego tatuażu. W ten sposób fani marki mogą sięgnąć po oryginalne wzory, a uczestnicy festiwalu jeszcze pełniej wyrazić swoją pasję i celebrować ją nie tylko na swoim ciele, ale także ubraniem.

Tattoo Konwent to niecodzienne spotkanie z body artem. Podczas dwudniowego festiwalu, odwiedzający mają okazję na żywo zaobserwować, jak powstają autorskie tatuaże tworzone przez najbardziej utalentowanych tatuatorów z kraju i zagranicy. Każdorazowo, w części wystawienniczej można spotkać co najmniej stu artystów reprezentujących różne style tatuowania. Festiwal uzupełniają również liczne wydarzenia towarzyszące i dodatkowe atrakcje.

Od 2016 roku Medicine jest jednym z głównych sponsorów Tattoo Konwentu. Na każdym przystanku festiwalu – w Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu – uczestnicy mogą odwiedzić specjalnie przygotowaną strefę Medicine i zakupić ubrania z kolekcji specjalnej lub po prostu zrelaksować się na wygodnych leżakach i pufach pomiędzy kolejnymi festiwalowymi atrakcjami.

 

Do tej pory do współpracy przy kolekcji Medicine x Tattoo Konwent zaprosiliśmy takich tatuatorów jak: Patryk Hilton, Piotr Szencel, Mariusz Romanowicz, Aniela Makarska, Maurycy Szymczak, Szymon Skalski, Boski Tattoo, Piotr Bemben, Agata Morzyk, Magdalena Hipner, Jarosław Ropa, Maja Owczarek, Aleksandr Zbarskyi, Andrzej Kondratowicz i Kasia Rybak. Każdy z nich przeniósł na ubrania motywy charakterystyczne dla stylu, w którym tworzy na co dzień. Prace tatuatorów są rozpoznawalne i nacechowane osobistym charakterem, a dotychczasowe odsłony kolekcji tworzą razem osobliwą galerię sztuki tatuażu.

Kolekcja Tattoo Konwent zawiera kilkanaście wzorów T-shirtów dla kobiet i mężczyzn. Przez kolejne lata asortyment kolekcji uzupełniały także bluzy, koszule, sukienki czy tuniki. W roku 2017 Dżo Lama, Mandala oraz Panakota przygotowali także serię T-shirtów dla dzieci. Tegoroczną nowością są wyjątkowe akcesoria – portfele, zmywalne tatuaże do samodzielnego wykonania oraz torby płócienne z wyraźnie wyeksponowanymi wzorami tatuatorskimi. Kolekcja Tattoo Konwent to również leżak plażowy z charakterystyczną grafiką.

Na ubraniach w nowej odsłonie kolekcji pojawiły się projekty takich artystów-tatuatorów, jak Daniel Baczewski, Karolina Cecot, Aleksandra Kozubska, Marcin Szymański i Karolina Wilczewska. Wśród wykorzystanych przez nich motywów nie zabrakło klasycznego oldschoolu, stylu neotradycyjnego czy niebanalnych motywów zwierzęcych i roślinnych, a przede wszystkim mocnej, wyraźnie autorskiej kreski każdego z artystów, co czyni kolekcję zmysłową i drapieżną zarazem.

Daniel Baczewski pracuje w studio InkDependent Tattoo w Edynburgu w Szkocji i specjalizuje się w gęstym blackworku. Stosowany przez niego wyrafinowany dotwork nadaje figuratywnym tatuażom dodatkowego uroku i wnosi nieuchwytny romantyzm w mroczną stylistykę.  W swoich pracach artysta kładzie akcent głównie na gęste, mocne motywy zwierzęce i roślinne oraz nawiązania do popkultury.

Karolina Cecot stawia na przewrotny, głównie czarno-biały oldschool, w którym królują zwierzęta czy ironiczne postacie kojarzące się z kreskówkami dla dorosłych. Jej kreska jest zmysłowa i mocna zarazem, a przy tym bardzo autorska.

Aleksandra Kozubska tatuuje od 2012 roku, a od 2017 prowadzi własne studio Ładne Rzeczy Tattoo & Piercing znajdujące się w Łodzi. Stosowany przez nią styl to charakterystyczna mieszanka grafiki, szkicu, motywów neotradycyjnych i akcentów kolorystycznych, a ulubiony temat to zwierzęta. Podczas gdy w czarno-białych tatuażach można wyczuć mrok, to stosując kolor artystka pozwala sobie na melancholię.

Marcin Szymański, znany jako Gruby Kruk, to wielokrotnie nagradzany artysta z Kwidzyna. Pracuje w studiu 3rd Eye Tattoo. Jego tatuaże wpisują się w estetyczny oldschool. Wyróżnia je gruba i solidna kreska, przyjazny i soczysty kolor, czysta forma i mocne motywy.

Karolina Wilczewska tatuuje od około 10 lat. Po zdobyciu doświadczenia w Londynie otworzyła ze swoim partnerem własne studio White Rabbit Tattoo Parlour. Specjalizuje się w mocno kolorowym stylu neotradycyjnym, a w jej zmysłowych pracach dominują ulubione motywy artystki – węże, ptaki i kwiaty.

Medicine to przestrzeń przyjazna artystom i wierna ich odbiorcom. Celebruj sztukę artystycznego tatuażu dzięki wyjątkowej kolekcji limitowanej Tattoo Konwent dostępnej w e-sklepie wearmedicine.com

Zobacz również: Moda | Edytorial | Fotografia | Projektant

Kolekcja Tattoo Konwent