Kolekcja polskiej marki Huzior. Jest jak wyprawa do Japonii

Kolekcja na sezon jesień-zima 2017/18 Nihon GO! marki Huzior to swoista podróż po intrygującej Japonii. Specyfika tej wyprawy polega na tym, że odbywa się ona w towarzystwie żeńskiego gangu samochodowego i ukazuje niezwykły balans tradycji z nowoczesnością, którego Kraj Kwitnącej Wiśni jest synonimem.

Kolekcja inspirowana jest niezwykłą sagą rodu Akakuchibów, opisaną w książce „Czerwone dziewczyny” autorstwa Kazuki Sakuraby, która w niezwykły sposób ukazuje historię Japonii przez pryzmat życia trzech pokoleń kobiet. Od 1945 roku do czasów współczesnych obserwujemy zmieniającą się rolę żeńskiej części społeczeństwa. 

Zgodnie ze specyfiką marki, naszą kolekcję tworzymy z naturalnej skóry, kożuchów i futer najwyższej jakości z ekologiczną wyprawą – mówią autorzy kolekcji.

Całość dopełnia żakardowa dzianina w kratę. Tak jak Kraj Kwitnącej Wiśni, tak marka Huzior łączy w swoich wyrobach doświadczenie tradycyjnego rzemiosła z nowatorskimi rozwiązaniami. Wszystkie ubrania marki produkowane są w Polsce, przetrwały u nas szlachetne idee rzemiosła, znane dzisiaj jako hand made.

Poza wyraźnym wpływem kultury Japonii i motywów motoryzacyjnych, projekty nawiązują do takich tendencji jak tailoring-sportswear hybrids, colour blocking, metal embellishment, czy track pants with colourful strip. Silnie akcentowane w propozycjach na ten sezon desenie kraty, kolory: czerwień, zieleń, bordo, detale w kolorze żółtym i pomarańczowym oraz skóry metaliczne również znalazły odbicie w kolekcji. Dodatkowo bogata jest ona jest w takie detale jak hafty na skórze, motywy zwierzęce i autorskie wykończenia suwaków, co dodatkowo podnosi wartość estetyczną projektów oraz sprawia, że są unikatowe.

Zdjęcia: Zosia Zija & Jacek Pióro
Art director: Filip Bala
Styling: Marcin Żak
Make up: Katarzyna Sobura
Hair: Klaudia Jaśpińska
Model: Maria Magdalena/ More Models

[foogallery id=”39281″]