Kolekcja lamp Eos, Umage

Kolor roku 2023 Pantone w twoich wnętrzach. Podpowiadamy, co wybrać

Żywy, mocny, niecodzienny kolor staje się coraz bardziej pożądaną dominantą w wizjach współczesnych wnętrz polskich architektów. Kolorowa perspektywa podoba się również coraz większej grupie klientów polskich sklepów wnętrzarskich. Kolor roku 2023 według Instytutu Pantone to barwa o bardzo ożywczej nazwie Viva Magenta (18-1750) ponieważ ta barwa wibruje pozytywną życiową energią.

Jest to kolor zakorzeniony w naturze. W Szwecji bardzo podobny naturalny kolor nazywa się “czerwienią faluńską”. Barwnik do farby o tym kolorze powstaje z pozostałości po wydobyciu miedzi. Od wieków Szwedzi malują tą farbą drewniane domy w całym kraju. Viva Magenta to symbol siły natury. Ta barwa jest odważna, pulsuje, jest żywiołowa, promuje radosne i optymistyczne podejście do projektowania użytkowego.

Na polskim rynku dostępne są kolekcje oświetlenia, dodatków, dekoracji i produktów wyposażenia wnętrz skandynawskich marek (które w odcieniu nawiązującym do bordo lubowały się już od kilku sezonów), które mocno w swoim designie obecnie identyfikują się z potężną i wzmacniającą barwą Viva Magenta. Wraz ze sklepem Pufa Design przygotowaliśmy przegląd kolekcji i produktów w kolorach, które mocno nawiązują do piszącej nową narrację Viva Magenta.

Mocny akcent we wnętrzu, oświetlenie, które przyciąga

Umage, to duńska marka, która najwcześniej na rynku postawiła na odcień “ruby”. Kilka lat temu wydawał się bardzo egzotyczny, dziś już nie. Obserwując projekty polskich wnętrz, można zauważyć rosnącą tendencję na kolorowe modele lamp, jak Aluvia, ale szczególnie popularna jest kolekcja Asteria (obejmująca lampy wiszące, stołowe, bezprzewodowe, podłogowe). Dla osób lubiących bardzo odważne oświetlenie, marka Umage przygotowała wersję ikonicznej lampy Eos (zrobioną z naturalnych certyfikowanych piór) w odcieniu ciemnego bordo.

Dalsza część artykułu jest pod zdjęciami.

Klosz Aluvia, Umage

Lampa wisząca Asteria, Umage
Lampa wisząca Asteria, Umage
Lampa bezprzewodowa Asteria, Umage
Kolekcja lamp Eos, Umage

Nowa odsłona kolekcji modułowych lamp Ili Ili zaprojektowana przez chorwackie Studio Grupa pojawiła się w odsłonie kolorystycznej zbliżonej do Viva Magenta. Są tu dwa rodzaje kloszy – elementami brodo połączonymi z szarościami i błękitem oraz wersje, gdzie cały klosz jest bordowy z elementami tworzącymi efekt ombre. Lampa Favorite Things (ENOstudio, projekt Chen Karlsson), która zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń nie tylko poprzez kolor, ale też interaktywny projekt (klosz lampy stanowi witrynkę, w której można umieścić dekoracje).

Kolekcja lamp Ili Ili, Grupa Studio


Lampa Favorite Things, ENOstudio

Lampa bezprzewodowa Eclipse emanuje czystą radością zarówno poprzez odcień, ale też poprzez przytulną, zabawną formę mającą swój rodowód w retro wzornictwie. To bardzo mocny trend we współczesnym oświetleniu, ponieważ projektanci coraz odważniej wracają do korzeni – widoczne jest to również w projekcie bardzo “kuchennego” klosza Top marki Muuto. Kolor Top jest nieco ciemniejszy od barwy Viva Magenta, ale w tym projekcie wita wszystkich z taką samą werwą do życia i buntowniczego ducha.

Lampa bezprzewodowa Eclipse, Spring Copenhagen

Dodatki i meble emanujące pozytywną energią

Wiodącą kolekcją krzeseł i stołków barowych Normann Copenhagen jest Form. W opcjach kolorystycznych, które zaprojektował Simon Legald jest barwa, która bardzo mocno nawiązuje do bohaterki artykułu – Viva Magenta. Stołek-stolik Bit firmowany tą samą marką zrobiony jest z odpadów poprodukcyjnych, jego struktura przypomina lastriko. Viva Magenta to odważny kolor, który we wnętrzu może być zaaranżowany w postaci pojedynczych, mocnych akcentów.

Stłek stolik Bit, Normann Copenhagen

Kolekcja nieszablonowych i funkcjonalnych dodatków Umage jest mało znana, bo pierwsze miejsce zawsze zajmuje oświetlenie. Wśród mało znanych produktów, które również nawiązują do ożywczej barwy Viva Magenta jest dekoracyjna, połączona z miedzianymi elementami półka Teaser, wieszak Butterflies, który wyposażony jest w małą półeczkę, a także zestaw lustro naścienne połączone z szafką One More Look. Bordo, czerwienie, magenty były w Polsce popularnym kolorem kojarzonym z aranżacją kuchni. Schodki ze schowkiem Step It Up świetnie absorbują ten elektryzujący i niepohamowany odcień Viva Magenta.

Półka Teaser, Umage


Wieszaki Butterflies, Umage
Lustro z półką One More Look, Umage

Wszystkie opisane kolekcje dostępne są w sklepie internetowym i Showroomie Pufa Design www.pufadesign.pl; FB / IG @pufadesign.

źródło: Pufa Design

Czytaj też: Oświetlenie | Detal | Minimalizm | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.