Kolorowa Polska. Fotograf Przemysław Kruk ukazał piękno Jury

Jura to potoczne określenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, regionu położonego w południowej Polsce. Fotograf Przemysław Kruk sfotografował ją podczas późnej jesieni, dzięki czemu na zdjęciach możemy zobaczyć region w barwnej odsłonie.

Jury w takiej wersji pewnie jeszcze nie znacie. Fotograf Przemysław Kruk wykonał tam zdjęcia jesienią, kiedy liście na drzewach zaczęły zmieniać kolor, a nad regionem pojawiła się mgła. Na zdjęcia Przemysława Kruka trafiliśmy podczas wykonywania codziennej prasówki. Choć powstały kilka tygodni temu, do ich oglądanie powoduje na naszych twarzach uśmiech. Zwłaszcza, że krajobraz za oknem mieni się we wszystkich odcieniach szarości…

Zdjęcia wykonane zostały z jednego punktu – Zamku w Olsztynie (województwo śląskie), ale obiektyw aparatu uchwycił cztery różne perspektywy, dlatego Jura na zdjęciach wygląda tak różnorodnie. Nic w tym dziwnego, że wyżyna należy do jednego z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Dzięki korzystnej rzeźbie terenu na terenie Wyżyny budowano liczne warownie obronne, zamki i strażnice. Zamek w Olsztynie, którego ruiny widać na zdjęciach zbudowany został w XIII wieku. Do dziś przetrwały mury części mieszkalnej, wieże: cylindryczne i kwadratowa, fragmenty budynków gospodarczych, częściowo piwnice oraz fundamenty dawnej kuźnicy.


Przemysław Kruk pierwsze zdjęcia zaczął robić jeszcze w czasach fotografii analogowej. Swoje zainteresowanie łączy z pasją, jaką są wędrówki po górach. Więcej zdjęć fotografa znajdziecie na jego stronie krukfoto.myportfolio.com oraz Facebooku www.facebook.com/PrzemyslawKrukPhotography.

Czytaj też: Zieleń | Fotografia | Podróże | Park

fot. Przemysław Kruk (krukfoto.myportfolio.com)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły