Mijo Studio

Kolorowe krzesło LIL od projektantów z biura Mijo Studio

Ma prosty kształt i bardzo oryginalne wzory. Krzesło Lil zaprojektowali architekci z biura Mijo Studio. Mebel łączy organiczne kształty i wzór na tkaninie, który przypomina pociągnięcia pędzlem.

Niewielkie krzesło Lil powstało z inspiracji do tradycyjnych technik tekstylnych. Projektanci bawili się formą krzesła, skalą, kolorami i warstwami. Połączyli delikatne drewno z tkaniną o zabawnym wzorze. Powstała tekstura ma miękką formę, przypomina malowidło i przywodzi na myśl różne materiały jak papier i marmur. Mimo że wykorzystano tu kilka kolorów to zebrane razem wyglądają zaskakująco dobrze. 

Taki wygląd mebla nie dziwi tych, którzy znają już portfolio duńsko-norweskiego duetu projektowego Mijo Studio. Skandynawscy projektanci tego biura mają obsesje na punkcie koloru i wzoru. Słowo „obsesja” jest tutaj ogromnym atutem. Ich praca charakteryzuje się ciekawym i zabawnym podejściem do procesu twórczego. To właśnie w tym biurze powstają odważne, wyraziste grafiki z charakterystycznym wzorem przypominającym ręczne malowanie. Ich projekty opierają się na technikach drukowania analogowego. Młodzi designerzy najpierw dokładnie badają kolory i faktury zestawiając razem i szukając idealnego połączenia. Dopiero wtedy powstaje finalny produkt.

Mijo Studio


Biuro projektowe Mijo Studio założone zostało w 2015 r. Przez Josefine Gilbert z Kopenhagi w Danii i Mirandę Tengs Brun z miejscowości Stavanger w Norwegii. Projektantki studiowały w Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze. To tam narodziła się w nich pasja do tworzenia nieoczywistych zestawień.

Czytaj też: Meble | Minimalizm | Tkanina | Ciekawostki

fot. Tore Myrstad, źródło: mijostudio.com