Kolorowe mieszkanie w Gdańsku. Tu króluje bordo, zieleń i złote dodatki!

Kolorowe mieszkanie. Tu króluje bordo, zieleń i złote dodatki!

Kolorowe mieszkanie w Lesznie jest pierwszym lokum młodej pary, która zaprosiła do współpracy przy projektowaniu wnętrza architektkę Martę Wiewiór z pracowni Nam Studio. Projekt miał być ciepły oraz przytulny z domieszką nowoczesnych rozwiązań. Mimo niewielkiego metrażu miał sprzyjać licznym wizytom gości, dla których Pani domu często przygotowuje kolacje. Tak narodził się pomysł na między innymi dużą wyspę, która pozwoli pomieścić niemałe grono osób. 

Pokaźnych rozmiarów wyspa została optycznie odciążona dzięki stalowym nóżkom i wieńczącym go regale. Kuchnia została zaprojektowana w stonowanych beżach z dodatkiem drewna, które są tłem dla stalowych bordowych dodatków. Dalsza cześć mieszkania to otwarty salon, gdzie ściana TV została wykończona nowoczesną sztukaterią pomalowaną na kolor butelkowej zieleni, a malowana boazeria w kolorze bordo ciągnie się na wzdłuż całej ściany. Szafka RTV, tak jak pozostałe zabudowy czy meble zostały indywidualnie zaprojektowane z myślą o tym mieszkaniu. Nad tapicerowaną w kolorze szarości sofą znajdują się drewniane półki, które były kolejną wytyczną Inwestorów, którzy z każdej podróży wracają ze spora ilością pamiątek, książek i bibelotów.


Z salonu możemy bezpośrednio wejść do sypialni, na której ścianach również dominują zielenie, a nieco bardziej dekoracyjnego charakteru dodają trzy kinkiety na mosiężnych talerzach. W niewielkiej sypialni znalazło się również miejsce do pracy, tak ważne we współczesnej erze pracy zdalnej. W mieszkaniu została wydzielona również zamknięta garderoba, co pozwoliło na zrezygnowania z dużych szaf w sypialni i zastąpienie ich jedynie wiszącymi szafkami, które nie przytłoczyły wnętrza. Wiatrołap, którego posadzka została wydzielona grafitową płytką, dodatkowo pomieścił dużą projektowaną zabudowę.

Ponadto znajduje się w nim stalowa ławka na tle okrągłego lustra. Całość kompozycji dopełnia wisząca lampa o stożkowym kloszu. Na ścianach łazienki znajduje się połącznie ryflowanej szarej płytki z rysunkiem żyły wraz z graficzną białą, kwadratową mozaiką. Zabudowy zostały zaprojektowane w kolorze ciemnego drewna, które przewija się w całym mieszkaniu, a dobrane baterie stanowią czarny akcent wnętrza. Nad zabudową miski WC znalazło się miejsce dla plakatów, które dodają nieco koloru i balansują całą przestrzeń. We wnętrzu już na pierwszy rzut oka widać odważną zabawkę kolorami i kształtami, dzięki czemu we wnętrzu dominuje bordo, zieleń i złote dodatki, które razem tworzą spójną całość. Efekt? Kolorowe mieszkanie, które zachęca do zostania w nim na dłużej!

źródło: Nam Studio (https://www.nam.studio) / zdjęcia: Zasoby Studio (https://zasoby.studio)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Meble | Polscy projektanci