mieszkanie w Warszawie

Kolorowe mieszkanie w Warszawie. Tutaj każdy fragment jest wyjątkowy

To jedno z najbardziej wyjątkowych wnętrz, jakie opisywaliśmy. Kolorowe mieszkanie znajduje się w Warszawie przy ulicy Siennej.

Projekt wykończenia tego mieszkania przygotowali architekci z pracowni KODO. Właścicielką jest młoda fotografka, która lubi kolory. Projektując wnętrze pozwolili więc sobie na odrobinę szaleństwa i zachęcają, by na świat zerkać przez różowe okulary, odkrywając jego pastelową słodycz, radosną aurę i tętniącą beztroskę.

W sumie mieszkanie ma nieco ponad 47 m kw. Przebywając we wnętrzu trudno znaleźć kąt, który nie byłby interesujący. Jednym różowe mieszkanie może przywodzić na myśl stylistykę dawnych barów mlecznych, innym lodziarnię czy wnętrze eleganckiego butiku a jeszcze inni znajdą tu elementy nawiązujące do Bauhausu.

Cukierkowy i przytulny odcień różu łagodzą obłe kształty, łuki, naturalne materiały, takie jak drewno czy wiklina, oraz stonowane barwy. Jego urok tkwi w najmniejszych detalach – uchwytach mebli, włącznikach w stylu retro, lampach ściennych i kinkietach, w złotych oraz czarnych akcentach – opisują autorzy projektu.

mieszkanie w Warszawie


Ograniczona powierzchnia wymagała sprytnych rozwiązań. We wnętrzu jest dużo przeszkleń, a wyspa kuchenna połączona została ze stołem. W zabudowę meblową wkomponowano też biurko do pracy.

Efektownie wygląda też łazienka, w której łososiowy odcień spotyka się z bielą i złotymi detalami. Całość uzupełniają czarne ramy w postaci profili, blatu i dekoracyjnego grzejnika.

Czytaj też: Warszawa | Mieszkanie | Wnętrza | Kuchnia | whiteMAD na Instagramie

Kolorowe mieszkanie w Warszawie, źródło: KODO