Kolorowe przedłużacze

Kolorowe przedłużacze. Student zaprojektował je w stylu Memphis. 

Przedłużacze do kabli to prawdopodobnie jedno z najbardziej przydatnych urządzeń, z których korzystamy każdego dnia. Pomimo swoich niekwestionowanych zalet, mają też jedną, dość łatwo zauważalną wadę – niemal wszystkie są po prostu brzydkie. Kolorowe przedłużacze od Diego Faivre udowadniają, że można to zmienić! 

Kolorowe przedłużacze, a raczej nakładki na przedłużacze, stworzył absolwent Eindhoven Design Academy – Diego Faivre. Młody projektant postanowił zaprojektować swego rodzaju “skórki” na łącza do kabli, które zmienią oblicze tych mało estetycznych urządzeń.

Młody artysta postanowił przeprojektować tradycyjne przedłużacze zmieniając je w eleganckie gadżety inspirowane postmodernistycznym stylem Memphis.

„Na pomysł wpadłem szukając pomysłu na pracę dyplomową. Wtedy zauważyłem, że dostępne na rynku przedłużacze są po prostu brzydkie. Chciałem dodać do tych nudnych i nieco już zapomnianych urządzeń trochę życia i humoru.” – mówi w rozmowie z portalem Dezeen Diego FaivreAbsolwent niderlandzkiej uczelni postanowił nałożyć na powierzchnię przedłużaczy kilka warstw szybkoschnącej gliny, która została wcześniej przez niego pomalowana w żywe, wyraziste barwy inspirowane stylem z lat 80. ubiegłego wieku.

„Zacząłem powlekać przedłużacze w wysychającą na powietrzu glinę prawie bez zastanowienia. Dopiero później zdałem sobie sprawę, jak bardzo ten pomysł cieszy ludzi. Okazało się, że rzeczywiście przedłużacze są najbardziej niekochanymi obiektami w naszym domu. Postanowiłem im (przedłużaczom przyp. red.) dać więcej emocji, aby zwrócić na nie uwagę, aby ludzie znów mogli je pokochać.” – dodaje Diego Faivre 

Diego używa specjalnego rodzaju gliny, która po wyschnięciu pozostaje giętka i plastyczna, następnie projektant nakłada ją począwszy od przewodu, unikając kontaktu z którymkolwiek z elementów elektrycznych. Projektant zapewnia również, że przedłużacze są w pełni bezpieczne i sposobem działania wcale nie różnią się od najbardziej standardowych propozycji, które znajdziemy w sklepie.

Kolorowe przedłużacze stworzone przez absolwenta Eindhoven Design Academy mają kosztować dokładnie tyle funtów ile minut zajmie mu wykonanie danej nakładki, ponieważ właśnie na tyle wycenia swoją pracę i materiały Diego. Jak dodaje, jest to 6-krotnie więcej niż zarabiał jako student pracując w fabryce.

„W fabryce płacono mi 0,15 euro (0,13 funta) za minutę produkowania przedmiotów, które nie odzwierciedlały ludzkiego wysiłku, jaki za nimi stoi. Chciałbym, żeby ludzie, z którymi pracowałem, mogli włożyć więcej siebie oraz czuli się docenieni. Dlatego wymyśliłem ideę „Minute Manufacture”, która obraca się wokół wnoszenia własnej osobowości w produkowane przedmioty” – tłumaczy Diego

Kolorowe przedłużacze to nie jedyny produkt, który tworzy Diego. Kolekcji przedłużaczy towarzyszą również nakładki na kable i kontakty ścienne. Więcej na temat prac Diego znajdziecie na jego stronie internetowej: thediegoscopy.com

Czytaj też: Ciekawostki | Gadżety | Modernizm | Sztuka | Portfolio

źródło: thediegoscopy.com
źródło www.designacademy.nl
zdjęcia: www.pierrecastignola.com