Kolorowy dom w Toruniu. Mieszka tu pięcioosobowa rodzina

Ich dom w Toruniu przełamuje estetyczne schematy. Mieszka tu pięcioosobowa rodzina, która do zaprojektowania wnętrza ich wymarzonego domu, zaprosiła Monikę Rogusz Witkoś z pracowni COI studio. Wnętrze wyróżniają intensywne barwy mebli i dodatków, które budują tu oryginalną atmosferę.

Dom w Toruniu został zaaranżowany tak, by być ucztą dla zmysłów. Jest tutaj mnóstwo barw, ale zebrane razem tworzą atrakcyjną paletę, współgrają ze sobą i dodają przestrzeni energii. Widać to w salonie, który utrzymany jest w różnych odcieniach różu.

Dom miał być odzwierciedleniem pełnej pozytywnej energii rodziny. Do stworzenia jego wystroju poszukałam inspiracji między innymi we wnętrzach lat 90., ale przefiltrowałam je przez współczesne, często bardzo modowe trendy z Instagrama. Bogate i odważne formy dominują – mówi autorka projektu.

Sercem domu jest część dzienna znajdująca się na parterze. Składa się na nią salon z kuchnią i jadalnią. Tonującym feerię barw akcentem jest szara podłoga z mikrocementu, która łączy wszystkie elementy wyposażenia. Duży salon został podzielony meblami na dwie mniejsze strefy. Pierwsza, z kaflowym kominkiem projektu COI studio, telewizorem i dużą sofą, jest strefą relaksu przy książce, filmie czy grze. Druga strefa z mniejszą kanapą i kawowym stolikiem to miejsce przyjmowania gości.

Dom w Toruniu jest miejscem do życia. Rodzinne uroczystości można tu celebrować przy dużym stole w jadalni. To drewniany mebel, nad którym wiszą dwie lampy duńskiej marki Menu, a obok stoją dziecięce kultowe krzesła Tripp Trapp. W powszechne dni stół jest też idealnym meblem do gry w planszówki czy układania puzzli. Kolorowych oczywiście.

Monika Rogusz Witkoś

Część kuchenną wyróżnia drewniana zabudowa, która świetnie koresponduje z kolorową metaloplastyką. Wyspa kuchenna umieszczona pośrodku kuchni daje więcej miejsca do pracy. Jet również bardzo praktyczna – ma wiele schowków i półek. Wyspa została wykonana przez rzemieślników specjalnie dla tego projektu.

Estetyczną konsekwencję zastosowano też w łazience. Panuje tu klimat lat 90., na który wpływają między innymi kwadratowe, jasne płytki z kolorową fugą w formie lustra. Przestrzeń zdobi też owalna umywalka w koralowym kolorze.

_

Pracownia o sobie:

Craft of interior to studio projektowania wnętrz prowadzone od 2012 roku przez Monikę Rogusz-Witkoś. Projekty COI łączą wyobraźnię z użytecznością. Silnie angażujemy się w proces koncepcyjny, starając się wydobyć esencje każdej przestrzeni z jaką się spotykamy. Projekty pozostają w nurcie aktualnych trendów,  łączą oryginalne rozwiązania ze sztuką rzemieślniczą, historycznym designem oraz różnorodnością kulturową z całego świata. Kładziemy nacisk na naturalne materiały, bogatą paletę barw, proste geometrie i bezkompromisową jakość.

zdjęcia: Zasoby Studio (https://zasoby.studio)

projekt: COI studio (https://www.c-o-i.pl)

Czytaj też: Toruń | Mieszkanie | Wnętrza | Meble | Eklektyzm | whiteMAD na Instagramie