Komoda Brinkk od Natalii Wieteski z nagrodą Red Dot Award

W swojej pracy uwielbia geometrię i jak sama przyznaje, pragnienie stworzenia mebli, które udowadniają, że zwykły przedmiot codziennego użytku może mieć rzeźbiarską formę.

Komoda Brinkk to mebel inspirowany formami zaczerpniętymi z architektury. Monolityczna forma zaskakuje, bo zdaje się igrać z grawitacją. Dynamiczne wycięcie, które sprawia wrażenie wykrojonego z kawałka litego bloku drewna nadało tej ciężkiej bryle poczucie lekkości. To właśnie ten element wykończenia przykuwa w meblu największą uwagę.

Meble Brinkk mają minimalistyczny charakter. Projektując je Natalia Wieteska zwróciła największą uwagę na najmniejsze detale wykończenia i materiały. Zawiasy, które wykorzystano przy produkcji są bardzo dobrze dopasowane. Projektantka sprowadziła je z Włoch.

W sumie kolekcja Brinkk składa się z kilku rodzajów komód, półek i stolików, które mogą być zestawiane razem lub użyte pojedynczo, spełniając w ten sposób rolę wyjątkowego i użytecznego mebla w architektonicznej formie.

Komoda Brinkk została już doceniona kilka lat temu przez zachodnią prasę. Dzieło polskiej projektantki zdobiło okładkę kwietniowego wydania magazynu Wallpaper w 2015 r. Komodę docenili również Chińczycy. Poświęcono jej publikację w tamtejszym Modern Decoration Home Magazine. Jednak największym wyróżnieniem była tegoroczna nagroda Red Dot Award: Design Concept 2017, którą autorka projektu otrzymała w Singapurze.

Natalia Wieteska to młoda projektantka wnętrz i mebli. Jest absolwentką projektowania na ASP. Pasję do designu i doświadczenie zawodowe zdobywała w Hiszpanii i Anglii, była również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zamiłowanie do projektowania mebli doprowadziło ją do założenia autorskiej marki meblowej Envee, która skupia najważniejsze dla autorki wartości – dbałość o detale, wysoką jakość produktów i geometryczne formy.Więcej na oficjalnej stronie www.envee.eu, w serwisie Instagram (tutaj) i na Facebooku (tutaj).

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły