Kompleks sportowy Skra będzie zmodernizowany. Miasto podpisało umowę

Kompleks sportowy Skra w Warszawie wkrótce zostanie wyremontowany. Miasto podpisało umowę na realizację pierwszego etapu. Kontrakt podpisano z konsorcjum firm Tamex Obiekty Sportowe i Gardenia Sport.

Kilka miesięcy temu, po wieloletniej batalii sądowej, odzyskaliśmy obiekty “Skry” dla Warszawy. I od razu wzięliśmy się do pracy. Teren został uporządkowany, zdewastowane budynki wyburzone, wygrodzone zostały strefy pozwalające na częściowe oddanie “Skry” do tymczasowego użytkowania, czyli do czasu rozpoczęcia modernizacji. Czas na kolejny, ważny krok na drodze do przywrócenia “Skry” warszawiankom i warszawiakom – powiedział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Umowa obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonania robót budowlanych. Całkowity koszt prac ma pochłonąć niemal 52 mln zł. Prace będą polegały na rewitalizacji kompleksu, w tym m.in. budowy stadionu lekkoatletycznego z bieżnią czterotorową 400 m i trybuną na 500 osób, budowy rzutni treningowej ze stanowiskami np. do pchnięcia kulą oraz pełnowymiarowego boiska do gry w rugby. W ramach I etapu rewitalizacji „Skry” powstanie też strefa boisk sportowych: dwa pełnowymiarowe boiska do koszykówki, boisko do gry w siatkówkę oraz boisko do gry w siatkówkę plażową.

Zrewitalizowana „Skra” zostanie przywrócona nie tylko sportowcom, ale też wszystkim warszawiankom i warszawiakom. Powstanie strefa rekreacyjno-sportowa otwarta na Pole Mokotowskie ze ścieżką biegową, gdzie zostaną zainstalowane terenowe urządzenia sportowe przeznaczone do rekreacyjnego uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych oraz strefa parkowa, gdzie będzie można oddać się wypoczynkowi w otoczeniu zieleni.

Koncepcja autorstwa Aleksander Wadas Studio zajęła w konkursie I miejsce

Po przejęciu nieruchomości administratorem obiektu zostało Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. 21 czerwca 2018 r. ogłoszono konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję modernizacji kompleksu sportowego. Konkurs udało się rozstrzygnąć w październiku 2018 r. O wynikach pisaliśmy w TYM artykule. Jednak zamawiający anulował procedurę konkursową, jak zatem ostatecznie będzie wyglądał wyremontowany kompleks? Prace wykonane zostaną w formie „zaprojektuj i wybuduj”, dlatego finalnego projektu jeszcze nie znamy.

Czytaj też: Warszawa | Sport | Zieleń | Miasto | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Warszawa

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły