Koniec nieekologicznych dostawczaków. IKEA inwestuje w tuk tuki!

Ekologia tkwi bardzo głęboko w kulturze organizacyjnej szwedzkiej marki IKEA. Gigant meblarski postanowił wymienić 20% swojej indyjskiej floty na niewielkie elektryczne riksze, zwane potocznie tuk tukami.

Pomysł wejdzie w życie jeszcze w tym roku. Obecnie w planach giganta jest stworzenie stacji logistycznej w Hyderabadzie wyposażonej w 4.000 paneli słonecznych zainstalowanych na dachu. Pozyskana w ten sposób energia wykorzystana zostanie do zasilenia elektrycznych rikszy. Według założeń w początkowym etapie, ekologiczne tuk tuki będą obsługiwały 20% wszystkich dostaw. Riksze odpowiadały by za dostarczanie mniejszych, lekkich przesyłek w najgęściej zaludnionych obszarach miasta. Dzięki ich niewielkim rozmiarom, zwinności i ekonomiczności tuk tuki są najlepszym środkiem transportu w przeludnionych miastach.

Warto zwrócić uwagę, że sklep IKEA w Hyderabadzie jest pierwszym z 25 planowanych sklepów. Jego otwarcie miało miejsce na początku sierpnia 2018 roku, a na jego otwarcie przyszło ponad 40.000 klientów. 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły