Budowa Roku 2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena Jaskółka Tarnów w Tarnowie

Konkurs „Budowa Roku 2019”. Trzy budynki Budimex z nagrodami

Firma Budimex SA została laureatem nagrody I stopnia w konkursie „Budowa Roku 2019” aż w trzech kategoriach. Nagrodzono budynki: biurowiec .BIG w Krakowie, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne oraz Halę widowiskowo-sportową Arena Jaskółka Tarnów w Tarnowie.

Tegoroczna edycja konkursu „Budowa Roku 2019” jest wyjątkowa. Konkurs zorganizowano już trzydziesty raz. W konkursie oceniane są inwestycje w 9 różnych kategoriach, od obiektów mieszkaniowych, przez handlowe, kończąc na przemysłowych. W kategorii “Obiekty biurowe” zwyciężył biurowiec .BIG w Krakowie, zrealizowany dla Ghelamco Poland. To nowoczesny biurowiec, który ma cztery kondygnacje naziemne i dwupoziomowy garaż podziemny. Ten ostatni wyposażony został w parking dla rowerów z gniazdami do ładowania elektrycznych jednośladów. Więcej o budynku pisaliśmy w artykule TUTAJ.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że w tym roku obiekty Budimeksu zostały wytypowane w konkursie. „Budowa Roku” to wyjątkowe wyróżnienie – jury bierze pod uwagę wiele kryteriów, na które od lat kładziemy szczególny nacisk. Bezpieczeństwo, dobra organizacja pracy, aspekty ekologiczne i wysoka jakość to założenia, którymi kierujemy się przy realizacji wszystkich inwestycji – mówi Artur Popko – Wiceprezes Budimex SA.

Biurowiec .BIG w Krakowie:

Z kolei w kategorii “Obiekty kultury, nauki i oświaty” nagrodzono Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne. To budynek wyjątkowy bo jest najbardziej zaawansowanym budynkiem użyteczności publicznej w Polsce. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, obiekt produkuje własny prąd, pozyskuje wodę z deszczówki i na bieżąco optymalizuje zużycie energii w poszczególnych punktach kompleksu. Obiekt pełni funkcje edukacyjne, sportowe, rekreacyjne oraz konferencyjne. Więcej o budynku pisaliśmy TUTAJ.

To już czwarte wyróżnienie branżowe przyznane dla tego obiektu. Wcześniej MCER zdobył nagrodę PLGBC Green Building Awards, Zielony Laur Polskiej Izby Gospodarczej oraz Sportowego Obiektu Roku 2019 – mówi Artur Popko – Wiceprezes Budimex SA.

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne:

Z kolei wśród “Obiektów ocenianych indywidualnie” zwyciężyła Hala widowiskowo-sportowa Jaskółka Tarnów w Tarnowie. To druga co do wielkości hala widowiskowo-sportowa w województwie małopolskim. Ma trzy kondygnacje i może pomieścić 4317 widzów. Cechą wyróżniającą projekt jest konstrukcja hybrydowa dachu, na którym zamontowano 422 panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 120 kWp.

Konkurs „Budowa Roku” jest organizowany co roku przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie projektów, wyróżniających się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, jakością prowadzonych prac oraz bezpiecznym środowiskiem pracy. W poprzednim roku Budimex SA zdobył nagrodę „Budowy Roku 2018” w kategorii „obiekty przemysłowo-produkcyjne” za realizację wielofunkcyjnej fabryki Nuctech w Kobyłce.

Czytaj też:  Sport | Elewacja | Edukacja | Wydarzenia  | Architektura

źródło: materiały prasowe Budimex S. A.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły