Konkurs „Diament Meblarstwa” – rusza 15. edycja wydarzenia!

15. edycja konkursu „Diament Meblarstwa” skierowany jest do profesjonalistów, ale też do studentów kierunków artystycznych, którzy mogą zgłaszać swoje projekty mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Na wybór zwycięzców wpływ będzie mieć również redakcja magazynu whiteMAD, która objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 października br. Uczestnicy konkursu, organizowanego przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika „BIZNES meble.pl” oraz Meble.pl S.A., zmierzą się w 21 kategoriach produktowych, w ramach których istnieje możliwość wyboru klasy: standard lub premium, a także w dwóch dodatkowych kategoriach (marketing i komunikacja oraz wizje), bez podziału na klasy. Natomiast w kategorii „młody design” studenci oraz ubiegłoroczni i tegoroczni absolwenci szkół i uczelni wyższych mogą zgłaszać bezpłatnie swoje projekty mebli i elementów wyposażenia wnętrz.

Harmonogram:

ETAP 1: 1 czerwca – 31 lipca 2020 r.– zgłoszenia produktu

ETAP 2: 1 sierpnia – 12 października 2020 r. – zgłoszenia produktu

ETAP 3: 19 – 26 października 2020 r. – głosowanie kapituły konkursowej

ETAP 4: 29 – 30 października 2020 r. – poinformowanie uczestników o wynikach konkursu, 2 listopada 2020 r.– opublikowanie wyników

ETAP 5: grudzień 2020 – uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie w Warszawie

Zwycięzców wskaże kapituła, w skład której wchodzi kilkadziesiąt osób: architekci, projektanci wnętrz, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji, naukowcy i eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele handlu, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych. Ocenie poddane zostaną wzornictwo, zgodność z aktualnymi trendami, innowacyjność, zaawansowanie technologiczne, funkcjonalność i ergonomia oraz ogólna prezencja produktu.

Oficjalne zakończenie konkursu i uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom, odbędzie się w grudniu br. w Warszawie.Diament Meblarstwa


Na potrzeby konkursu wydany zostanie specjalny katalog konkursowy, w którym zaprezentowane zostaną wszystkie produkty zgłoszone do konkursu. Ponadto zapowiedzi konkursu, wyniki, jak również relację z gali finałowej, można będzie znaleźć w miesięczniku „BIZNES meble.pl”, na portalu www.biznes.meble.pl oraz na profilach: miesięcznika „BIZNES meble.pl” i konkursu „Diament Meblarstwa”. Więcej informacji na stronie organizatora diamentmeblarstwa.pl.

Czytaj też: Wydarzenia | Meble | Polscy projektanci | Gadżety

Diament Meblarstwa

źródło: materiały prasowe organizatora (diamentmeblarstwa.pl)