Konkurs Dobry Wzór 2019: dwie kolekcje Ceramiki Tubądzin w finale

To jeden z najstarszych polskich konkursów poświęcony projektowaniu. W tegorocznej edycji do finału zakwalifikowały się dwie kolekcje Ceramiki Tubądzin. To kolekcja House of Tones oraz kreacja Doroty Koziara – Cielo e Terra.

Dobry Wzór organizowany jest od 1993 roku rzez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W konkursie wyłaniane są najlepiej zaprojektowane i wyróżniające się designem produkty i usługi na rynku. Projekty rywalizują w dziewięciu kategoriach: dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały produkcyjne, transport i komunikacja oraz moda i akcesoria.

Do współpracy nad Cielo e Terra Ceramika Tubądzin zaprosiła światowej klasy designerkę i artystkę, Dorotę Koziara. Kolekcja jej autorstwa nawiązuje do  kolorystyki rodzimych łąk i pól, podkreślając tym samym piękno i harmonię polskiego krajobrazu. Składa się z dziewięciu płyt w pastelowych, stonowanych i pudrowych kolorach, które pozwalają na tworzenie nieograniczonych kompozycji aranżacyjnych oraz wpisują się w najnowsze trendy kolorystyczne. Charakterystyczna dla kolekcji Cielo e Terra  barwiona masa gwarantuje kolekcji wysokie parametry techniczne, przez co nadaje się ona znakomicie zarówno do projektów przestrzeni publicznych, na elewacje, oraz do wnętrz prywatnych. W ofercie dostępne są płytki w formacie 120×240 cm, 120×120 cm, 60×120 cm oraz 60x60cm. 

Nasz wywiad z Dorotą Koziarą możecie przeczytać klikając tutaj.

Kolekcja Cielo e Terra

Z kolei kolekcja House of Tones łączy w sobie lekkość i zwiewność naturalnych tkanin z wyjątkowymi zdobieniami wykonanymi z wykorzystaniem najcenniejszych jubilerskich kruszców – złota i mosiądzu. W skład kolekcji wchodzi pięć propozycji matowych płytek w rozmiarze 33 x 90 cm, których strukturalne nadruki przywołują sploty delikatnych materiałów – bawełny i lnu. Dostępne są one w kolorach bieli, beżu, szarości, przydymionego niebieskiego, granatu i doskonale komponują się z połyskującymi zdobieniami płytek dekoracyjnych, listwami ściennymi oraz mozaiką ścienną, którą wyróżnia wzór francuskiej jodełki chevron. Kolekcja House of Tones pozwala tworzyć stonowane, eleganckie, ale jednocześnie ciepłe i przytulne wnętrza.

Uroczysta gala, w trakcie której wyłonieni zostaną zwycięzcy odbędzie się 24 października. Jednak wszystkie produkty zakwalifikowane do finału, w tym kolekcje Ceramiki Tubądzin, obejrzeć będzie można podczas wystawy DOBRY WZÓR 2019 – jednej z najważniejszych wystaw designu w Polsce. Najpiękniejsze polskie produkty oglądać można będzie w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie w dniach 25 października – 1 grudnia.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Kolekcja Cielo e Terra:

Kolekcja House of Tones:

źródło: materiały prasowe