Projekt pracowni A2 Studio Architektury

Konkurs #OpocznoiArchitekci rozstrzygnięty! Oto zwycięskie projekty

Konkurs #OpocznoiArchitekci skierowany jest dla architektów i projektantów, których zadaniem było przygotowanie projektu wnętrza z zastosowaniem kolekcji płytek Opoczno. Jury po intensywnych obradach wybrało trzy zwycięskie prace, wyróżniło też jedenaście projektów.

Ogłoszony w mediach społecznościowych konkurs „Codzienność dobrze zaprojektowana” był adresowany do architektów i projektantów wnętrz. Mogli wziąć w nim udział doświadczeni profesjonaliści, młodzi adepci zawodu, jak również studenci i absolwenci wydziałów projektowania i designu. – Udział w konkursie to dla początkujących projektantów możliwość zmierzenia się zarówno z innymi wkraczającymi w świat architektury wnętrz, jak i tymi, którzy mają już bogate doświadczenie. Dzięki temu, to bardzo ciekawe wyzwanie zawodowe i duża nauka na przyszłość – mówi architekt wnętrz Grzegorz Goworek, juror konkursu #OpocznoiArchitekci.

Do konkursowej rywalizacji zgłoszono ponad 100 projektów wnętrz z zastosowaniem płytek z portfolio Opoczno. – Jury nie miało łatwego zadania. Do oceny mieliśmy ponad sto świetnych prac  podkreśla Kamil Białas, redaktor naczelny magazynu WhiteMad i portalu WhiteMad.pl, patrona medialnego konkursu. Wśród prac konkursowych przeważały projekty łazienek, zarówno dużych salonów kąpielowych, jak i pomieszczeń o mniejszej powierzchni. Do oceny zgłoszono również koncepcje wnętrz kuchni, jadalni oraz salonów czy sypialni, pojawiły się też przestrzenie publiczne, np. kawiarnie. – Zachwyciła nas różnorodność zaprojektowanych wnętrz. Produkty Opoczno znalazły swoje miejsce na ścianach i podłogach, za każdym razem podkreślając integralność projektu – mówi Patrycja Jakuć, Design Manager Opoczno.

Jury oceniało zgłoszone prace w dwóch etapach. Punkty przyznane podczas preselekcji pozwoliły wyłonić finałową dwudziestkę. Podczas obrad stacjonarnych, 9 grudnia br., jury wybrało trzy najlepsze prace oraz wyróżniło jedenaście projektów. Dyskusja członków jury koncentrowała się na aspektach estetycznych i praktycznych finałowych projektów. Jurorzy brali pod uwagę takie elementy jak ponadczasowość i funkcjonalność, odzwierciedlenie aktualnych tendencji oraz konsekwentne stosowanie zabiegów stylistycznych. Oceniali także kreatywność i oryginalność projektów, uwzględniali również jakość wykonania wizualizacji.

Ostateczne rozstrzygnięcie poprzedziła ocena prac w kilku aspektach: zastosowania ciekawych rozwiązań projektowych, umiejętnego i nieszablonowego użycia płytek Opoczno, uwzględnienia potrzeb użytkowników wynikających ze współczesnego stylu życia. – Dobry projekt ma poprawiać jakość życia – podkreślał podczas obrad architekt wnętrz Grzegorz Goworek. Poza nagrodami pieniężnymi, zwycięzcy konkursu otrzymają możliwość szerokiej promocji. Chcemy umożliwić architektom i projektantom biorącym udział w konkursie dotarcie do szerokiej społeczności osób zainteresowanych urządzaniem wnętrz. Opowiedzieć o ich projektach, pokazać jak różnorodnie można zaaranżować przestrzeń, w której codziennie przebywamy. Zwłaszcza teraz jest to niezwykle ważne by miejsce, w którym spędzamy tak wiele czasu było dopasowane do naszych potrzeb – zarówno estetycznie jak i funkcjonalnie. Spokój i równowaga, a może energia i niestandardowe podejście? Nie ma jednej recepty na dobrze zaprojektowane wnętrze. Architekt jest w stanie pomóc odnaleźć właściwe rozwiązanie podsumowuje Małgorzata Matuzewicz, Brand Manager marki Opoczno.

I miejsce i nagrodę główną w konkursie zdobył projekt pracowni A2 Studio Architektury.

To projekt łazienki z użyciem kolekcji płyt gresowych Eternal, które pięknie równoważą się z rattanowymi matami zastosowanymi na ścianach. Projekt zachwyca lekkością i prostotą. To jasne, pogodne wnętrze, łączące elementy stylu boho i skandynawskiego, ale przede wszystkim pełne domowej przytulności. – Projekt urzekł mnie tym, że udało się połączyć elegancję ze stylem skandynawskim. Wprowadzono delikatne beżowe kolory, które nadały tej przestrzeni kobiecej subtelności – mówi Agnieszka Gumińska z portalu PLNDesign.pl, jurorka konkursu.

II miejsce jury przyznało pracy zgłoszonej przez studio NO Design.

W projekcie kuchni połączonej z jadalnią zastosowano płytki Santis (ściana nad blatem) oraz Color Crush i Calacatta Marble (podłoga). To luksusowe, przestronne wnętrze oferujące szereg funkcji. Płytki z rysunkiem kamienia tworzą zgraną i wysmakowaną kompozycję z drewnem oraz czernią. Projekt ujmuje przede wszystkim niezwykłą konsekwencją i ciekawym zastosowaniem produktu Opoczno. – Ten projekt bardzo nas zaskoczył, m.in. tym, że użyto płytek w bardzo nietypowy sposób na podłodze, pokazując inną niż tradycyjna możliwość ich ułożenia  wyjaśnia architektka wnętrz Iza Gemzała, jurorka konkursu.

III miejsce zajął projekt pracowni 010 Architekci.

Nowoczesna łazienka w szarościach z użyciem płytek Noisy Grey oraz Calacatta Marble White przekonała jurorów prostotą, spójnością i ponadczasowością. To minimalistyczne wnętrze, w którym rządzą minimalizm i oszczędność form, a element dekoracyjny stanowi wzór kamienia na płytkach.Projekt jest minimalistyczny i ponadczasowy. Tak zaprojektowana łazienka, z wykorzystaniem zaproponowanych produktów, będzie dobrze wyglądać także za wiele lat – ocenia Kamil Białas, juror konkursu.

Wśród jedenastu wyróżnionych prac w konkursie #OpocznoiArchitekci znalazły się projekty, które jurorzy docenili za oryginalność, ciekawe rozwiązania i kreatywne podejście do zastosowania produktu Opoczno. W tym gronie znalazły się projekty reprezentujące atrakcyjne, lubiane przez urządzających style wnętrzarskie oraz stanowiące przykład umiejętnego operowania kolorem. Wyróżnienia oraz nagrody dodatkowe otrzymują: AW interior design, Pro Sketch, Campanille, Sow Archi Design, Kucia Studio Architektura Wnętrz, Audiovizulana, Paweł Maszewski, KABO Pracownia Projektowa, Iza Piotrowska, The Colors Interior, Projekt Synteza.

W przyszłym roku marka Opoczno i architekci ponownie połączą siły, aby zaoferować ciekawe rozwiązania dla urządzających swoją życiową przestrzeń. Dlatego już dziś zapraszamy do kolejnej edycji konkursu #OpocznoiArchiteci!

Czytaj też: Ceramika | Łazienka| Kuchnia | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Konkurs #OpocznoiArchitekci, źródło: materiały prasowe Opoczno