Kora ma swój mural! Właśnie powstał na Bielanach w Warszawie

Mural, którego główną bohaterką jest Kora wykonano na ścianie budynku w dzielnicy Bielany. Wkrótce wokół zakwitnie kilkaset róż.

O nowym malunku poinformował Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany. Kora ozdobiła ścianę budynku przy ulicy Żeromskiego 44/50, mural zaprojektował Tomasz Majewski, a jego wykonania podjęło się Good Looking Studio. Mural oglądać można przy skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego z ulicą Kleczewską.

Oficjalne odsłonięcie muralu zaplanowane jest na 8 czerwca – wtedy będziemy obchodzić 70. rocznicę urodzin artystki. Co ciekawe, urząd dzielnicy planuje w najbliższych dniach posadzenie 320 krzewów róż. Dopiero wtedy mural będzie można podziwiać w pełnej krasie.

Mural przedstawia Korę Sipowicz w stonowanej, czarno-białej kolorystyce. Urozmaiceniem wizerunku są róże o intensywnej, czerwonej barwie. Fryzura wokalistki przypomina tą, którą Kora nosiła w ostatnich latach swojego życia. Całość wpisana została w kształt szarej gwiazdy.

mural kora


Dlaczego mural powstał na Bielanach? To właśnie w tej dzielnicy Kora mieszkała przez wiele lat. Wcześniej mieszkała także na Powiślu, a pod koniec życia przeprowadziła się na Roztocze. W 2019 roku odsłonięto już mural z Korą – to efektowna realizacja przy ulicy Nowy Świat. Mural ciekawie koresponduje z otoczeniem, a rosnące w pobliżu drzewa zdają się imitować włosy wokalistki.

Czytaj też: Murale | Sztuka | Warszawa | Wydarzenia  | whiteMAD na Instagramie

mural kora

źródło: Urząd Dzielnicy Bielany

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły